Bądź modny!

Jak wygląda depilacja laserowa? Dlaczego warto się na coś takiego zdecydować?

depilacja
Depilacja laserem jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Poprzedzona konsultacją z lekarzem, a następnie zrobiona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego specjalistę jest najskuteczniejszą oraz bezpieczną dla ludzi metodą, z jakiej korzysta wciąż więcej osób. Kosmetolog zbliża głowicę lasera do wcześniej przygotowanej skóry. Wyemitowana w ten sposób wiązka intensywnego światła wchłaniana jest przez melaninę, jest to barwnik zawarty w cebulkach włosów.

depilacja laserowa
Źródło: foter.com
Impuls lasera jest zamieniany w energię termiczną, co ma wpływ na zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosów, to sprawia, iż nie rosną od nowa. Pamiętajmy, iż dobre zabiegi robione są w wyspecjalizowanych klinikach, przykładowo depilacja laserowa Wrocław (polecane miejsce). Tego typu zabieg jest w stanie powodować swego rodzaju dyskomfort, jak również poczucie szczypania oraz pieczenia. Czucie takich dolegliwości jest jednakże bardzo indywidualne oraz zależy od tego jak jesteśmy odporni na ból. Po zrobieniu depilacji laserowej skóra może być czerwona, pojawiają się obrzęki.

Zwykle znikają już po kilku godzinach, jednak jeżeli posiadamy dość wrażliwą skórę, to mogą utrzymywać się nawet przez parę dni. Czas takiego zabiegu uzależniony jest od tego, jak sporą powierzchnię skóry depilujemy. Może to trwać od pół godziny do czasem dwóch godzin. Stąd również wybierając gabinet najlepiej zwracać uwagę na to, którego sprzętu się tam używa. Innowacyjne lasery diodowe z pewnością dosyć mocno skracają trwanie zabiegu, a to dzięki dodatkowej głowicy o sporej powierzchni styku. Najnowszy sprzęt pozwala również na zminimalizowanie odczucia bólu i otrzymania pożądanych rezultatów przy wykorzystaniu niższych energii.

Aby depilacja laserem skończyła się sukcesem, a jej rezultat był bardziej trwały, to konieczne jest, by zrobić parę zabiegów w odstępach czasowych, które zajmują od sześciu do dwunastu tygodni. Laser wpływa tylko na włoski, jakie są w fazie wzrostu, nie wpływa zaś na te, które są w stanie spoczynku. Depilacja laserowa to jeden z wielu rewelacyjnych zabiegów, kolejny to na przykład usuwanie rozstępów, tak samo popularny . Korzysta z tego rodzaju zabiegów wciąż więcej ludzi. Nie ma się co temu dziwić, gdyż w skuteczny sposób poprawiają wygląd, jak i są niesamowicie wygodne jeśli chodzi o troszczenie się o nasz wygląd.