Bądź modny!

W jaki sposób zmotywować się do działania?

Praca, biznesmen
Motywacja jest czymś, czego każdy człowiek potrzebuje w każdej chwili życia. Potrzebujemy motywacji by wstać z łóżka wcześnie rano, żeby codziennie spędzić 8 godzin w pracy (nawet, jeśli ją lubimy)lub by skończyć studia z nie najgorszym co najmniej rezultatem.

Tak samo jest z każdą inną częścią naszej egzystencji. Nawet na spotkanie z przyjaciółkami ciężko jest wyjść bez rzeczy, która by nas do tego motywowało (choć w tej kwestii nie jest o to trudno).

Oczywiście działa to w obie strony: może nas tak mobilizować, jak i zniechęcać do podejmowania wyzwań, ponieważ, na przykład, odczuwamy wielką chęć na oglądanie telewizji lub przesiadywania przy komputerze. Oczywiście spadek mobilizacji do działania jest rzeczą całkowicie naturalną dla każdego z nas, niezależnie od wieku czy zawodu. Sukcesem jest nie to, by problem wyeliminować, gdyż to nie jest możliwe, ale żeby nauczyć się radzić sobie z nim.

W tym momencie wielu zada pytanie: „Ale w jaki sposób to zrobić?”. Drogą do okiełznania naszych słabości jest odpowiednie nastawienie oraz mobilizacja, natomiast temu sprzyjają różnego rodzaju triki motywacyjne. Ich celem jest pomóc nam odnaleźć naszą ścieżkę w życiu i wspomagać nas, byśmy z niej nie zboczyli, nie poddali się. Tak więc pierwszą, najistotniejszą rzeczą, którą należy zrobić, jest sprecyzowanie tego, do czego zamierzamy w życiu dojść, co chcemy mieć, kim być. Bardzo ważne jest, abyśmy dokładnie umieli odpowiedzieć na pytanie Dlaczego robimy to, co robimy? Musimy to precyzyjnie określić i przypominać sobie o tym w chwilach wątpliwości. Ze względu na to, że dobrze jest posiadać wsparcie, należy też kogoś wtajemniczyć w nasze dążenia. Czymś, co nie pozwala nam wypchnąć poza czołówkę priorytetów naszych postanowień jest powtarzana każdego dnia wizualizacja, dlatego warto każdego dnia poświęcić 10 minut na przywołanie do siebie swojej wizji przyszłości. Możemy również otaczać się cytatami osób, które doszły do tego, czego my pragniemy jak również czytać biografie ludzi sukcesu, gdyż to odpowiednio wpływa na nastawienie- skoro komuś się udało, to z jakiego powodu z nami miało by być inaczej?

Osoby, które miewają tak zwany „słomiany zapał”, mają problem ze stawianiem sobie celów długoterminowych. Zwykle są to duchy bardzo niespokojne, niecierpliwe, które chcą widzieć efekty od zaraz, za to kiedy pojawiają się opóźnienia, komplikacje lub po prostu nie ma możliwości osiągnąć celu szybciej, persony takie tracą chęć do działania oraz zainteresowanie kwestią. W takim przypadku najwłaściwiej jest użyć metody „małych kroczków” i długoterminowy cel, podzielić na niewielkie części. Dzięki temu efekty będą szybciej zauważane, a my będziemy mieli poczucie, iż idziemy do przodu.

To tylko wybrane ze sposobów utrzymywania swojej chęci do działania na odpowiednim poziomie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową triki motywacyjne, znajdziemy linki do dużej ilości portali, które pomogą nam opracować swój osobisty system motywujący, który będzie najlepiej odpowiadał naszym własnym potrzebom.