Bądź modny!

Jakim sposobem sprawić sobie wspaniałe wakacje za nie tak duże pieniądze?

Majorka
Kto z nas nie fantazjuje o wyjątkowych wakacjach, na których nie myśli się o swojej posadzie, codziennych obowiązkach i problemach. Niestety znaczna część ludzi nie może sobie pozwolić na taką przyjemność. Teoretycznie każdy powinien przynajmniej raz w roku załatwić sobie przynajmniej 7 dniowy relaks i udać się wszędzie tam gdzie będzie czuł się przyjemnie. Jednakże nie zawsze jest to możliwe. Jest wiele przeszkód, których wielokrotnie nie jesteśmy w stanie przezwyciężyć. Największą przeszkodą, są pieniądze, a raczej ich brak. 30 dniowe zarobki statystycznego Polaka wahają się w granicach 1500-2400 złotych brutto. Miejmy na uwadze, że taka kwota musi wystarczyć na zakupy spożywcze które musimy na bieżąco kompletować, na rachunki, medykamenty, miesięczne karty na przejazdy komunikacją miejską, a jeżeli jesteśmy właścicielami auta również na paliwo.

widok na morze - Majorka
Autor: Majort2009
Źródło: http://www.flickr.com
To jedynie kilka z wielu niezbędnych wydatków, a nie zapominajmy, że często może pojawić się coś nieoczekiwanego. Jak w podobnej sytuacji jesteśmy w stanie odłożyć jakiekolwiek pieniądze, za które możemy sfinansować swoje wymarzone wakacje? Zwyczajnie nie jest to możliwe. Istnieją jednak takie osoby, które dzięki swojej posadzie nie muszą zamartwiać się sprawami finansowymi, ponieważ ich sytuacja majątkowa jest bardzo stabilna. Jednak nawet w takich przypadkach mogą wyłonić się komplikacje. Często jest tak, że szef wykorzystuje maksymalnie swoich podwładnych, nie zważając na ich wyczerpanie i brak odprężenia. Własne zobowiązania muszą realizować na najwyższym poziomie i bez żadnych protestów, nie mogąc sobie pozwolić nawet na siedmiodniowy wypoczynek. Oczywiście taki układ jest bardzo niezdrowy i należy poważnie namyślić się nad zmianą pracy, ponieważ nie zawsze pieniądze są najważniejsze.

wakacje - Majorka
Autor: Thierry Chervel
Źródło: http://www.flickr.com

Skoncentrujmy się jednak na optymistycznym temacie. Jeżeli mamy to szczęście i posiadamy zarówno wystarczającą ilość gotówki jak i dostateczną ilość czasu wolnego, należy zastanowić się gdzie warto spędzić te chwile. Jest wiele osób, które nie wyobrażają sobie urlopu poza Rzeczpospolitą i decydują się na najbardziej znane miejsca. Do takich obszarów zalicza się Małopolskę z miejscowością Zakopane, Mazury, które przyciągają pięknymi jeziorami oraz miasta nadbałtyckie, z czystymi i piaszczystymi plażami. Więcej możliwości mają osoby, które preferują spędzać swoje wakacje w krajach zagranicznych.

W celu zaprogramowania takiej wyprawy warto wybrać się do biur turystycznych, które posiadają w swojej ofercie wiele ciekawych i zorganizowanych wyjazdów. Takie osoby najczęściej decydują się na: Maroko, Bułgarię, Turcję, Grecję oraz wyspy Hiszpańskie takie jak: Majorka (na przykład: www.majorka.com.pl/), Gran Canaria, Ibiza, Minorka czy Graciosa.

Pamiętajmy jednak, że nieważne, w którym zakątku globu będziemy wypoczywać, najważniejsi są ludzie, którzy towarzyszą nam podczas podróży.