Bądź modny!

Modny mężczyzna wiosną i latem

modni mężczyźni
Każdego sezonu i każdego roku zmienia się moda męska oraz moda dla pań. Wiosenne stylizacje mogą, nie muszą zawsze przetrwać, tak samo jak trendy na lato albo na jesień. Panie na całym świecie od lat bezustannie bardzo się starają nadążyć za ewoluującymi wzorcami. Niektóre wybrały złotą metodę wybierania z aktualnych trendów tylko tego, co naprawdę im pasuje i ma szansę sprawdzić się przez dłuższy czas. Inne przebierają się co sezon w kogoś innego i rujnują budżet przez coroczne wymiany zawartości garderoby, ale ostatecznie nigdy nie są zbyt zadowolone z tego co posiadają.

mężczyzna w garniturze
Autor: Andreas Lehner
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście moda męska jest pod tym względem nieco bardziej tolerancyjna. Być może dlatego, że spora część panów to raczej tradycjonaliści, którzy przywiązują się do własnych ubrań prawie tak samo jak do swojego samochodu czy motoru. Z tego powodu zarówno wiosenne stylizacje, jak i trendy na lato bazują zwykle na stonowanych kolorach oraz klasycznych długościach i fasonach, a już zimowa pora jest zwykle prawie jednobarwna. Także na temat tutaj: .

Ale nie musi tak być wszędzie. Od jakiegoś czasu widać, że moda męska powoli ewoluuje w kierunku ciekawszych stylizacji i różnorodności barw i faktur. Równocześnie coraz większa grupa panów świadomie dobiera kolory ubrań do swojego typu urody i stylu życia. Przez to nie czują się sztucznie, i stają się bardziej zauważalni. Oczywiście jest trudno odpowiednio dobrać komplet ubrań do własnej sylwetki, typu temperamentu i urody. Warto poradzić się w tym zakresie profesjonalistów, którzy zestawią wiosenne stylizacje (możesz obejrzeć tutaj: ) na najbliższy sezon oraz pomogą wybrać trendy na lato.

Podpowiedzą też kilka ponadczasowych wskazówek, które można wykorzystywać później przy samodzielnym kupowaniu ubrań. Jest kilka standardowych reguł, o których warto pamiętać niezależnie od tego, czy planuje się zakupy samemu czy w towarzystwie specjalisty albo doskonale znającej modę kobiety. Po pierwsze dobranie odpowiedniego fasonu do figury. Po drugie dobór stylu ubrań do wieku. Nie ma nic gorszego, niż pan w sile wieku z uporem kupujący kolejne dżinsy wycieruchy i kolorowy podkoszulek.