Bądź modny!

Wykorzystaj przestrzeń mieszkalną do spalenia zbędnych kalorii

boks
Wszyscy dążymy do dobrego samopoczucia i ładnej sylwetki. Gdy jesteśmy wypełnieni energią, potrafimy dobrze funkcjonować w codziennym życiu, mamy pozytywne nastawienie i łatwiej stawiamy czoło wszelkim przeszkodom. Kluczem do sukcesu jest systematyczne uprawianie sportu, niestety nie rzadko zdarza się, że szybko porzucamy raz podjęty wysiłek. Najkorzystniej znaleźć taki rodzaj aktywności fizycznej, który będzie nam sprawiał przyjemność.

gra w tenisa ziemnego
Autor: Sport Nottinghamshire
Źródło: http://www.flickr.com

W okresie zimowym, do wizyty na siłowni skutecznie demotywuje nas panująca za oknem aura. Jeśli mamy możliwość treningu w warunkach domowych, pomyślmy o zakupie bieżni, hantli, lub worków bokserskich. Dla osób, które preferują sporty grupowe, świetnym rozwiązaniem będzie stół do ping ponga >link do oferty sklepu< bądź stół bilardowy. Interesującą opcja na drodze kreowania pożądanej figury, są rowery stacjonarne usprawniające pracę serca i polepszające krążenie. Dzięki takiemu urządzeniu, możliwe jest ćwiczenie wielu partii mięśni na raz, przy jednoczesnym spadku wagi.

Sport-shop.pl - sklep sportowy
Źródło: Sport-shop.pl

Dla amatorów sportów walki doskonałym rozwiązaniem będą worki bokserskie >zapraszamy do sklepu<, które należy zawiesić we własnym lokum. Worek treningowy, to przyrząd który stosuje się do ćwiczenia różnych ciosów - tych wykonywanych rękami oraz kopnięć. Bardzo często worek ma kształt walca, ale na rynku występują również worki w formie gruszki. Aby zawiesić worek, trzeba do sufitu przyczepić cztery haki, w taki sposób, aby znajdowały się w kątach kwadratu, natomiast do każdego haka musimy przypiąć linkę. Wszystkie linki wiążemy na środku i dopiero zaczepiamy worek. Konstrukcję można przymocować także do podłogi, dzięki czemu całość będzie bardziej stabilna.

Jednym z najistotniejszych akcesoriów do boksowania są rękawice – to dzięki nim prawdziwa walka bokserska jest możliwa. Dobrze zainwestować w nie większe pieniądze, ponieważ będą bardzo eksploatowane, zaś tanie egzemplarze mają tendencję do szybkiego zepsucia. Sklepy sportowe szczycą się szerokim asortymentem, znajdziemy w nich specjalistyczne rękawice do sportów sztuk walki – rękawice MMA, rękawice bokserskie lub do kickboxingu.

Pamiętajmy, aby przed przystąpieniem do ćwiczeń zrealizować odpowiednia rozgrzewkę, by nie wystawiać się na urazy. Jeżeli jednak takowe się pojawią, dobrze wykorzystać taping, czyli plastry medyczne które między innymi uśmierzą ból.