Bądź modny!

Jakie sporty są obecnie w modzie?

zwiedzająca para
W ostatnich latach razem ze wzrostem świadomości społeczeństw dokonał się olbrzymi zwrot ku dbaniu o zdrowie, począwszy od kuchni gdzie zmiany te są chyba najbardziej widoczne. Klasyczna kuchnia polska odmieniła się ogromnie: ciężkie, smażone potrawy zamieniliśmy na lekkie sałaty, ugotowane na parze warzywa, trendy jest nawet przygotowywanie własnego chleba.

siedzący mężczyzna
Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy dodamy do tego coraz silniejszy trend do biegania i w ogóle ruszania się mamy obraz jednej z najbardziej pozytywnych przemian naszych czasów.

Jednak nie wszyscy lubią biegać czy jeździć na rowerze. Można też wybrać Nordic Walking. Jest to typ treningów który wynaleziono w Finlandii jako trening dla uprawiających narciarstwo. W końcu stał się on tak bardzo spopularyzowany że stał się jeszcze jednym typem rekreacji. Nordic Walking (podobnie jak bieganie) nie jest sportem bardzo wymagającym, starczą odpowiednie kije i wygodne buty. Zaletą tegoż rodzaju aktywności jest fakt, iż można NW praktykować prawie wszędzie. Poza tym spacerować z kijami może każda osoba bez względu na wiek albo bez względu na wyjściową kondycję fizyczną.

Musimy jednakże pomyśleć o odpowiednim dostosowaniu obuwia do miejsca gdzie mamy zamiar uprawiać NW. Tak np. wyruszając z dzieciakami w góry z kijkami, koniecznie musimy wyposażyć również dzieciaki w bardzo wygodne buty dla przykładu w obuwie trekkingowe dla dzieci. Dorośli mogą włożyć glany męskie czy też damskie, najważniejsze jest by obuwie zabezpieczało staw skokowy do czego obydwa rodzaje obuwia świetnie się nadają. Natomiast w bardziej płaskim terenie panowie z powodzeniem włożyć mogą na przykład stylowe męskie botki.

Doskonałym uzupełnieniem treningu z kijami może być pływanie. Pływać możemy praktycznie bez względu na pogodę ponieważ mamy do wyboru coraz to więcej krytych basenów. Gdybyśmy się zdecydowali na pływalnię konieczne będą akcesoria takie jak: kąpielówki, czepek najlepiej silikonowy, okulary pływackie, może płetwy oraz japonki i klapki męskie które to zmniejszają możliwość wypadku w czasie chodzenia po obrzeżach basenu. I w ten oto sposób wyposażeni ruszamy po zdrowie!