Bądź modny!

Jakie obuwie sąwłaściwe podczas jazdy na desce?

skate
Zapewne większość z nas doskonale wie o tym, jak niezwykle ważne jest odpowiednie wybranie butów. Jest to istotne nie tylko w sytuacji butów, które nosimy codziennie, lecz przede wszystkim tych, które mamy na nogach, kiedy trenujemy wszelkiego rodzaju sporty. Odpowiednio dobrane obuwie jest bardzo istotne szczególnie, kiedy uprawiamy skateboard. Dobrze dopasowane buty na deskę powinny nam zagwarantować nie tylko większy komfort jazdy, lecz przede wszystkim dać poczucie bezpieczeństwa. Jest to jeden ze sposobów na skuteczne uniknięcie wszelkiego typu kontuzji. Warto zatem dowiedzieć się, jakimi atutami musi cechować się obuwie, które zakładamy na deskę.

skate
Autor: Treefort Music Fest
Źródło: http://www.flickr.com
Buty na deskę muszą posiadać przede wszystkim solidną podeszwę. Przykładem niech będą choćby. Idealnie, jeśli są one oklejone i szyte jednocześnie. Wygodę w dużej mierze gwarantuje delikatna okładzina mieszcząca się we wnętrzu buta.Niektórzy uważają, iż nie potrzeba wcale specjalnego obuwia na deskę. Niestety nie jest to prawda. Każdy, kto profesjonalnie jeździ na desce uważa, że właściwe buty skate są konieczne! I wcale nie jest prawdą, że aby mieć idealnie dopasowane obuwie tego typu trzeba posiadać majątek. Wystarczy mieć na uwadze niezwykle popularne ostatnimi czasy buty Timberland, które obecnie można kupić w niezwykle korzystnej cenie, a oprócz tego gwarantują zdecydowanie lepszą wygodę jazdy. Inwestycja w sprawdzone buty Timberland może skutkować bardzo długim użytkowaniem!

Należy mieć na uwadze to, by obuwie na deskę posiadało cholewkę wykonaną ze skóry lub też z zamszu. W sytuacji wyściółki korzystniej jest dobrać tę zrobioną z materiału włókienniczego. Ważne jest również, aby wewnątrz mieściła się miękka, wygodna wkładka. W butach skate idealnie sprawdza się także podeszwa zrobiona z tworzywa sztucznego. Należy mieć na uwadze również to, czy przy obuwiu znajduje się niezbędny system pasków, mających na celu utrzymywanie języka w środku buta. Język i kołnierz butów powinien być gąbkowane.
Jeżeli zwrócimy baczną uwagę na najważniejsze aspekty, bez wątpienia dobierzemy obuwie, które będziemy użytkować przez bardzo długi czas. Istotny jest także fakt, iż właściwie dobrane obuwie (dobre buty skate) na deskę zapewnia nam komfort jazdy oraz bezpieczeństwo.