Bądź modny!

Jakiego rodzaju należy stosować kosmetyki do różnych rodzajów włosów? O czym powinniśmy pamiętać?

długie ciemne włosy
Czy są jakieś domowe środki na piękne włosy? Takie pytanie zadaje sobie bardzo dużo kobiet, nie ma natomiast uniwersalnej odpowiedzi na tak postawione pytanie, bo każdy rodzaj włosów potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji. Przy tym dbanie o włosy również zależy od pory roku, ulega to zmianie również poprzez działanie szkodzących czynników zewnętrznych. Na pewno nie bez znaczenia jeśli chodzi o pielęgnacje włosów są różne czynności, przykładowo farbowanie, trwałe ondulacje czy stosowane szampony.

To samo możemy powiedzieć o używanych lakierach. Są rzeczywiście różnej jakości, lecz jeżeli chcemy jak najmniej problemów z włosami to wybierajmy jedynie profesjonalne lakiery – przejdź do sklepu. Wiele kobiet ma problem z suchymi włosami, w jaki sposób w związku z tym o nie dbać? Takiego rodzaju włosy są najczęściej skutkiem częstego używania suszarki, modelowania i prostowania. Są wtedy bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, są bardzo suche, a co za tym idzie nie mają połysku. Ważnym krokiem w pielęgnacji włosów tego typu jest wybranie odpowiedniego szamponu oraz odżywki. Kosmetyki alterna mogą pomóc uzdrowić taki typ włosów. Zresztą obejrzyj samodzielnie na ten temat – zobacz link.

długie, rude, kręcone włosy
Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com

A jak można zatroszczyć się o włosy (profesjonalny fryzjer z Mazowieckiego) kręcone? Pielęgnacja tego typu włosów powinna zacząć się od użycia odpowiedniego szamponu i odżywki do włosów. Specyfiki do takich włosów powinny mieć w składzie naturalne składniki odżywcze, które nawilżą kręcone włosy, które z natury są suche. Układanie oraz modelowanie tego rodzaju włosów powinniśmy rozpocząć już podczas suszenia, zawinąć kilka pasemek na palce i przystawiać je do dyfuzora. Dużym problemem są włosy – odwiedź stronę – przetłuszczające się, ponieważ wymagają codziennego mycia. To dlatego, że szybko tracą świeży wygląd, są posklejane, mogą także przyciągać zanieczyszczenia.

Po umyciu włosów polecane jest wypłukanie ich wodą z sokiem z cytryny. Naturalne właściwości cytryny powodują ściąganie gruczołów produkujących łój, powodują również, że rzadziej powstaje łupież. Pielęgnacja takich włosów wymaga, żeby używać lekkie balsamy, jakie nie obciążą włosów, zaś nadadzą im efekt większej objętości. Odradza się zaś stosowanie kosmetyków bez spłukiwania. Jak widzimy, nie ma jednej reguły na piękne włosy. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj mamy. Jeśli zastosujemy się do tych paru porad, możemy liczyć na dobre rezultaty.