Bądź modny!

Klinika czy może gabinet kosmetyczny? Gdzie realizować zabiegi medycyny estetycznej

medycyna estetyczna
Coraz częściej, ażeby zatroszczyć się o urodę, idziemy nie do kosmetyczki, ale do lekarza. Zabiegi, jakie realizuje lekarz medycyny estetycznej, są zazwyczaj bardziej skuteczne i dają rezultaty widoczne od razu. Jakie zabiegi możemy wykonać w salonie kosmetycznym? Preferujesz gabinet kosmetyczny czy może klinikę medycyny estetycznej? W naszym kraju nie ma ustawowych regulacji mówiących o tym, jakie zabiegi, przy pomocy jakich przyrządów, może realizować kosmetyczka, a jakie lekarz. Stąd to klient musi kierować się zdrowym rozsądkiem i nie kierować się tylko ceną.

zabieg medycyny estetycznej
Autor: Oceanview MedSpa
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wyselekcjonować lekarza medycyny estetycznej, a kiedy salon kosmetyczny? Do kosmetyczki chodzimy na wszelakie zabiegi pielęgnacyjne, usuwanie owłosienia z twarzy, relaksujące, jak np. maseczki, pilingi, kąpiele (metody usuwania owłosienia). Kosmetyczka (zobacz tą witrynę: http://gooddayspa.pl/) powinna trudnić się przede wszystkim profilaktyką i „dopieszczaniem” skóry i zmysłów. W gabinecie kosmetycznym można także poddać się delikatnemu złuszczaniu, przykładowo przy pomocy niezbyt silnych kwasów, mikrodermabrazji albo kawitacji.

W grę wchodzi również depilacja laserowa bikini Warszawa jest miastem w którym jest ogrom takich salonów (depilacja bikini). Ale nie tylko. Zabiegi wiążące się z przerywaniem ciągłości skóry, których wykonywanie przez kosmetyczki nie jest zakazane, to przykładowo makijaż permanentny. Kosmetyczka (zobacz wyposażenie do salonów kosmetycznych) może również przeprowadzać niektóre zabiegi z użyciem lasera, np. depilację. Głębokie zabiegi, na poziomie tkanki podskórnej, zarezerwowane są dla medyków. To w gabinecie medycyny estetycznej można poddać się silnym zabiegom laserowym, likwidowaniu brodawek czy pękniętych naczynek, głębokim pilingom kwasowym.

Tylko medyk powinien dopełniać wszelkich zastrzyków, np. botoksu lub wypełniaczy. Koniecznie spytaj doktora o specjalizację. Medyk przeprowadzający zabiegi poprawiające urodę musi być specjalistą z obszaru dermatologii, chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej jak też przejść odpowiednie szkolenia. W takowym gabinecie możemy spytać też o modelowanie ciała Warszawa jest miejscowością, w której z pewnością znajdziemy należyty gabinet medycyny estetycznej (http://angelfactory.pl/modelowanie-sylwetki/).