Bądź modny!

Pani na zakupach, czyli w jaki sposób rozsądnie wydawać pieniądze

pokaz mody
Powszechnie sądzi się, że kobieta w czasie zakupów nie ma jakichkolwiek zahamowań i potrafi przeznaczyć ostatnie fundusze na następny element garderoby. Oczywiście, jest to dość duża przesada, jako że nie każda z kobiet jest ich ogromną fanką, niemniej jednak dużo z nich ma problemy z kompletowaniem odpowiednich zestawów, a tym samym też z wyborem idealnych ubrań do okazji. Jak w takim razie robić zakupy, by być pewnym, że nabywane ubrania będą naprawdę noszone? Jak odpowiedzialnie wydawać fundusze i kompletować swoją garderobę?

moda kobieca
Autor: Wen Chen
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, warto jest przejrzeć posiadane ubrania i wyrzucić lub oddać te, w jakich się nie chodzi. Zasada jest łatwa – jeśli czegoś nie założyło się przez ostatni rok, nie założy się tego nigdy więcej, w związku z tym można się bez żalu tego pozbyć. To samo dotyczy ubrań za małych, za dużych czy zniszczonych. Po pierwszej selekcji, będzie się wiedziało, czego w garderobie brakuje.
Należy wyznawać zasadę, że nie liczy się ilość, ale jakość, jak czytaj w tym temacie. Przez wzgląd na to, bez wątpienia lepiej jest mieć w szafie jedynie kilka sztuk odzieży, ale za to klasycznej, idealnie dopasowanej, wyprodukowanej z najlepszych materiałów, niż całe hałdy ubrań, jakie po pierwszym praniu są już zniszczone. Dodatkowo, warto inwestować w markowe sukienki o tradycyjnym kroju i kolorze, jak przykładowo osławiona „mała czarna” wykorzystana przez ikonę świata mody – Coco Chanel.

garderoba
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Mając je we własnej szafie ma się pewność, że żadne wyjście, przykładowo na przyjęcie bądź do teatru, nie będzie zaskakujące na tyle, żeby natychmiast biec do sklepu oraz kupować sukienki na tę okazję (popularna strona). Sklepy markowe gwarantują świetne wykonanie oraz materiały świetnej jakości, z tego powodu nawet jeśli sukienka jest kosztowna, będzie służyła latami. Bardzo cenione są też ubrania marki Sandwich (tu zobaczysz ciekawe propozycje), odznaczające się dużym zainteresowaniem wśród kobiet. Jakość idąca w parze z interesującym oraz modnym designem to pewność sukcesu.

Ubrania tej marki można w Polsce kupić na przykład w sklepach internetowych. Przed wyjściem na zakupy warto wykonać listę elementów, jakie są poszukiwanie. Nie należy przy tym kupować ubrań z myślą o schudnięciu – nie ma się gwarancji czy w takim przypadku będą pasowały. Materiał zawsze musi być dobrej jakości, a kolorystyka powinna być dopasowania do posiadanego typu urody.