Bądź modny!

Kreacja – jego wybór powinien być zależny od okoliczności

bluza
O tym, jak niezwykle istotne jest, aby umieć dobrać strój do każdej okoliczności, nie trzeba z pewnością nikogo przekonywać. Przecież od dawna wiadomo, że „jak cię widzą, tak cię piszą”. Każdy z nas ma jakąś opinię na temat spotkanych w różnych okolicznościach osób. Jednocześnie każdy z nas sam jest na co dzień oceniany – przez kolegów, współpracowników, nauczycieli, najbliższych, przez potencjalne sympatie. A w związku z tym, jakie podejście mają do nas inni ludzie, niemało może zależeć.

pewex.pl/kategoria/99-ubrania/filtr-kategoria+Spodnie_jeans.html
Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Niekiedy na przykład bywa tak, że ktoś planuje powierzyć nam jakieś ważne zadanie, mające istotny wpływ na całą naszą późniejszą karierę. Okazać się może natomiast, że nie sprawiamy jego zdaniem wrażenia osoby, której można zaufać – i zadanie to dostaje do realizacji kolega z biurka obok. Nie wspominając już nawet o randkach, na jakich przecież nieustannie jesteśmy oceniani. Nie chciałbyś chyba, aby miłość twojego życia przeszła obok ciebie mimochodem, bo założyłeś niestosowne do okazji spodnie męskie lee? W samych jeansach nie ma rzecz jasna nic złego. Nawet hip hop ubrania w różnych okolicznościach nie przeszkadzają, sprawdź: polecane ubrania hip hop. Pamiętajmy jednak, że to na co mogą sobie pozwolić dzieci, czy nastoletnie osoby, nie przystoi już dorosłym osobom. Każdy z nas ma własny styl, jakieś własne upodobania jeśli chodzi o ubrania. I nie trzeba z nich rezygnować. Czasem jednak warto je sobie pozostawić na bardziej prywatny moment w życiu, a w tym bardziej oficjalnym pójść na kompromis.

bluza z kapturem
Autor: Warren S Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Sytuacja, gdy lepiej być ostrożnym jeśli chodzi o strój, to na przykład nowa praca. Czasem okazuje się, że w firmie panuje pod tym względem zupełny luz. Wówczas nie zostaje nam nic jak tylko się z tego powodu cieszyć. W wielu firmach obowiązuje jednak dress code. Polega on zwykle na tym, że zakazane jest noszenie luźniejszych ubrań, takich jak chociażby koszulki , które odsłaniają ramiona czy też krótkie spodenki. Jest to istotne szczególnie w przypadku osób, które pracują na bieżąco z klientami. W takim przypadku nie reprezentują one już przecież jedynie samych siebie, ale całą firmę. Ale oczywiście warto dodać, że w wolnym czasie możemy jak najbardziej wrócić do swoich upodobań. Jeansy, spodenki w palmy, szpilki – gdy jesteś w swoim własnym domu lub na wakacjach, nic nie jest dla ciebie zakazane.