Bądź modny!

Jaki rower będzie najlepszy do jazdy po mieście?

rowery
Wszędzie można spotkać rowery, rowery, wszędzie widać rowery, rowery, każda letnia oferta to rowery, rowery, gdzie nie odwiedzisz dużego sklepu, rowery, lecz jak w tym wszystkim zakupić ten porządny rower, który posłuży nam przez lata. I przede wszystkim będzie przeznaczony dla nas, dla naszych faktycznych potrzeb.

Autor: Giant

Często bowiem, ktoś kupuje rower, który wcale nie pasuje ani troszkę do danej osoby. To tak jak z zakupem psa, jeśli ktoś nie przepada za bieganiem, a bierze bardzo ruchliwego czworonoga, to ani on, ani jego pies nie będą w tym związku zadowoleni. Podobnie, jeśli bierzesz rower szosowy i chcesz nim jeździć nim po mieście to srogo się rozczarujesz.

Rower szosowy (rowery podróżne) (czyli innymi słowy kolarzówka), to jaka sama nazwa wskazuje rower dostosowany do szybkiej jazdy po asfalcie, poza miastem. Ten model roweru to idealny wybór dla ludzi aktywnych ceniących sobie duży wysiłek, jako jeden ze sposobów spędzania wolnego czasu. nie kupuj go, jeśli faktycznie zamierasz jeździć poza miastem, ale robić to rekreacyjnie, nie pragniesz poruszać się szybko, pobijać swoich rekordów, a jednocześnie masz ochotę czasami zboczyć z trasy na piknik.

jazda rowerem
Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Albowiem jeśli chcesz jeździć troszkę po mieście, trochę szosą, a trochę polną droga to najlepszą decyzją będzie rower turystyczny. Nie jest to rower do pobijania rekordów prędkości, jest to solidny model roweru rodzinnego, który każdemu się będzie podobał, kto lubi spędzać czas właśnie tak, ale nie zamierza startować w żadnych wyścigach. To najdoskonalszy rower na weekendowe wyprawy, sprawdzi się także na dalszych trasach, albowiem wszystko zależy od danego modelu.

Jeśli natomiast potrzebujesz idealnego roweru do miasta, na przykład, żeby zaoszczędzić na paliwie to wybór pada na rower miejski (rowery miejskie dla każdego). Jaka sama nazwa wskazuje jego żywiołem jest miasto. Lub chodniki, lubi samochody i ludzi spieszących się do pracy. Lubi wymijać się z innymi rowerami na drogach rowerowych, nie przepada za to za zbyt dalekimi wycieczkami za miasto, nie znosi wręcz polnych dróg, na których może i sobie i tobie zrobić krzywdę.