Bądź modny!

Kurtki z naturalnej skóry są w każdym sezonie modne

kurtka
Skórzana kurtka jest jednym z nieśmiertelnych klasyków. Warto w nią zainwestować, albowiem towarzyszyć nam będzie długie lata. Jest tak uniwersalna, że może być nie tylko kurtką ale także marynarką! Ponadczasowa, funkcjonalna, czy można chcieć więcej? Kurtka skórzana odnajdzie się zawsze, wszędzie i o każdej porze roku.

kurtka
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Jej korzenie wywodzą się bezpośrednio ze stroju wojskowego. Już w czasie I wojny światowej nosili je niemieccy piloci bombowców. Ich wytrzymałość doceniono również po wojnie. Stanowiły część munduru, garderoby amerykańskiej policji. W latach 50. szkoły w USA wprowadziły zakaz noszenia kurtek motocyklowych, co oczywiście uczyniło z nich jeszcze większy symbol buntu.

W ciągu lat kurtki skórzane opanowały najznamienitsze pokazy mody. Były obecne w luksusowych kolekcjach Chanel czy Dolce&Gabbana. Obecnie projektuje się je w najbardziej śmiałych fasonach. Powstają także modele nawiązujące do klasycznych krojów, lecz wykonane z eko-skóry.

Kurtki skórzane można łączyć dla kontrastu z kolorowymi sukienkami, a nawet koronkami. Zaskakujący efekt otrzymamy, nosząc ją wraz ze zwiewną spódnicą i jedwabną bluzką. Jej drapieżny charakter zrównoważą apaszki w pastelowych kolorach. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu bardziej rockowej stylizacji, wystarczy zestawić skórę z dopasowanymi dżinsami, dowolnym T-shirtem z nadrukiem oraz ciężkimi butami. W roli dodatków mogą nam posłużyć różnego rodzaju naszyjniki, wisiory lub torebki.

skóra
Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Wiedzmy, że modele z szerokimi kołnierzami powiększą znacznie górne partie ciała. To dobry fason dla kobiety z małym biustem lub węższymi ramionami (figura typu A). Jeśli zależy nam na wysmukleniu sylwetki wybierzmy model ze stójką. Jeszcze niedawno uważano, że krótsze kurtki są zarezerwowane dla nastolatek, panie dojrzałe powinny zaś wybierać dłuższe fasony. Na szczęście, dziś styliści zdecydowanie odradzają przejmowanie się podobnymi ograniczeniami. W garderobie należy czuć się jak w drugiej skórze (dowiedz się).

Doczekaliśmy się czasów w których skórzana kurtka stanowi klasyczny element garderoby i jesteśmy przekonani, że sytuacja ta szybko nie ulegnie zmianie.

Źródło: shushu.pl