Bądź modny!

Laserowa depilacja Wrocław – na czym polega

depilacja laserowa
Depilacja laserowa to jeden z najbardziej lubianych z zabiegów medycyny. Niejednokrotnie wykorzystywana tak samo przez panie, jak i panów. Zawsze poprzedzona jest naradą z medykiem i wykonana przez wykwalifikowanego jak również doświadczonego profesjonalistę. Laserowa depilacja Wrocław to efektywna i bardzo bezpieczna metoda na pozbycie się niepożądanych włosów znajdujących się na skórze.

Depilacja laserowa twarzy
Autor: Elite
Źródło: Elite
Depilacja laserowa jest bezpieczną i solidną, a zarazem szybką i bezbolesną (jeśli zastosuje się znieczulenie) metodą odróżnianą wśród rutynowych sposobów eliminowania owłosienia. Inne sposoby depilacji niosą za sobą zagrożenie wrastania włosów, pojawienia się odpowiedzi alergicznych, przebarwień, a niekiedy powstania blizn po zabiegowych. Epilacja laserowa nie pozostawia takich dolegliwości – jest strategią bezinwazyjną. Polega na tym, iż kosmetolog przykłada głowicę lasera do najpierw przygotowanej skóry. Transmitowana przez laser wiązka silnego światła jest pochłaniana przez melaninę, czylipigment zawarty w cebulkach włosów.

Impuls laserowy jest zamieniany w siłę termiczną, co sprawia zniszczenie struktur odpowiadających za przyrost włosków, dzięki czemu nie odrastają. Czas trwania usługi jest uzależniony od tego, jak obszerną powierzchnię skóry depilujemy i może wynosić od pół godziny aż do niekiedy dwóch godzin. Wobec tego wybierając gabinet wskazane jest zwrócić uwagę na to, jakiego aparatu się w nim używa. Każdy gabinet medycyny estetycznej Wrocław ma w swojej ofercie taki zabieg, wystarczy odwiedzić jeden. Solidne usuwanie owłosienia jest jednak dość drogie. wartość jednego zabiegu zależy od tego którą partię skóry zamierzamy naświetlić i waha się od 140 zł aż do 10000 zł.

Poważanygabinet medycyny estetycznej Wrocław zawiera instrukcję do której należy się dostosować tuż przed działaniem, by wszystko przebiegło z sukcesem. Przynajmniej miesiąc przed zabiegiem trzeba zrezygnować z opalania, również w solarium. Przez cztery tygodnie przed zrealizowaniem depilacji laserowej nie należy stosować depilatorów elektrycznych, wosku i innego rodzaju metod, które usuwają włoski razem z cebulkami. Powinno się też odstawić poniektóre kosmetyki, zioła fotouczulające i preparaty zawierające beta-karoten. Tymczasem przez tydzień przed nie można również używać peelingów.