Bądź modny!

Masz bliznę? Możliwe jest jej usunięcie – dowiedz się, jak to zrobić

Usuwanie blizny
Po operacji została ci brzydka blizna? A może brałeś udział w poważnym wypadku, odnosząc rany, jakich ślad nosisz na swoim ciele do dziś? Nikt nie chce mieć takich mankamentów urody. Nie tylko nieładnie wyglądają, lecz także są przypomnieniem przykrych doświadczeń, o jakich nie chcemy pamiętać. Przeważnie blizny goją się bez specjalistycznej interwencji, powoli blednąc i zanikając.

Czasami jednak pomimo upływu czasu zostają czerwone i powodują nieprzyjemne swędzenie. W takiej sytuacji może okazać się wymagane profesjonalne usuwanie blizn Sopot (sprawdź www), w jednym z gabinetów kosmetycznych, mających tego rodzaju usługi. Pierwszym z proponowanych zabiegów jest mikrodermabrazja diamentowa. Poprawa jest dostrzegalna już po pierwszym zabiegu, jednakże aby otrzymać zadowalające efekty przydałoby się nawet dziesięć zabiegów. Zabieg można wykonywać ba każdym miejscu ciała oraz twarzy.

Jeśli wykonamy mikrodermabrazję na policzkach lub na czole, dostrzeżemy również inne pozytywne efekty, takie jak zwężenie porów, zmniejszenie zmarszczek albo zmniejszenie łojotoku. Zabieg jest bezbolesny i nie wywołuje uczucia dyskomfortu. Nie zajmuje wiele czasu i nie wyłącza z normalnego życia, zatem od razu można wrócić do zwykłych powinności. Drugim sposobem usuwania blizn jest peeling chemiczny, usuwający warstwy naskórka razem ze zmianami, jakich chcielibyśmy się pozbyć.

Poza wygładzeniem blizn pozwala także na odmłodzenie twarzy, z czego ucieszy się każdy korzystający z peelingu pacjent. Jeśli na twoim ciele jest większa i bardziej uporczywa blizna, może być niezbędny laser. Nie tylko poradzi sobie z bliznami potrądzikowymi, ale również po oparzeniach czy operacjach. Laser może zadziałać już po pierwszym zabiegu oraz może się okazać, iż nie będzie potrzeba wykonywać kolejnych działań, ponieważ uzyskane efekty będą nas zadowalać.

Po zabiegu trzeba jednak pozostać przez kilka dni w domu, by skóra miała szansę dojść do siebie. Zabieg nie nie jest związany z żadnymi przykrymi skutkami ubocznymi i nie jest groźny dla zdrowia. Skorzystanie z usług salonów kosmetycznych to doskonały sposób na usuwanie blizn Sopot. Idź do jednego z takich salonów, a wkrótce pozbędziesz się swojego kłopotu i będziesz mógł znów cieszyć się idealną skórą bez czerwonych, swędzących zgrubień.