Bądź modny!

Medycyna estetyczna kluczem do pięknego wyglądu

wellderm - logo
W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo możliwości, żeby skorygować niedoskonałości naszej urody. Medycyna estetyczna rozwija się bardzo szybkim tempem i proponuje nam mnóstwo różnego rodzaju zabiegów umożliwiających poprawienie stanu skóry, usunąć wszelkiego rodzaju niedoskonałości oraz poprawić to i owo. Zabiegi tego typu są raczej drogie, ale nie mają zazwyczaj zaporowych cen i możemy sobie na nie pozwolić.

Najczęściej wybieranym zabiegiem jest fotodepilacja. Przy użyciu fal świetlnych właściwie dobranej długości niszczy się cebulki włosów, zatem zabieg taki daje długotrwały efekt. Im ciemniejsze i grubsze włosy tym jest to prostsze, ale dzisiejszy postęp technologii i nowoczesne urządzenia pozwalają przeprowadzić tego rodzaju depilację także na cienkich i jaśniejszych włosach. Średnia cena pojedynczego zabiegu to mniej więcej 100 złotych. Najczęściej robi się go w okolicy pach, na nogach, usuwa się też wąsiki, a mężczyźni zwykle chcą zlikwidować w taki sposób nieestetyczne owłosienie z pleców. Podczas zabiegu odczuwamy pewien dyskomfort, osoby wrażliwsze mogą odczuwać ból, lecz przy takim zabiegu mamy możliwość skorzystania z kremu znieczulającego i okładów z lodu. Fotodepilację trzeba powtórzyć kilka razy żeby włosy nie odrastały.

Podobnie często wybieranym przez panie zabiegiem jest mikrodermabrazja (spójrz na to). To mechaniczne złuszczenie naskórka, pobudzające komórki do działania i polepszające kondycję skóry. Czasem nawet po przeprowadzeniu mikrodermabrazji wygładzają się niewielkie zmarszczki, ale zasadniczym jego celem jest dodanie skórze młodszego wyglądu, usunięcie niewielkich przebarwień i zmian. Ostatnimi czasy zabiegi takie coraz częściej przeprowadza się wykorzystując laser. Dzięki tej technologii dotrzeć można do głębszych warstw skóry, zabieg jest krótsza i twarz szybciej się goi. Musimy bardzo uważać po zabiegu, nie wolno eksponować skóry na słońce. Najlepiej przez parę dni unikać słońca, stosować nawilżające kremy z wysokimi filtrami, bo inaczej grożą nam przebarwienia i cały rezultat zabiegu na nic.

wellderm - logo
Autor: Wellderm
Źródło: Wellderm

Kolejny często przeprowadzany zabieg to zamykanie naczynek. Małe rozszerzone naczynka można zamknąć laserem, większe używając właściwie dobranych preparatów leczniczych – to tak zwana skleroterapia. Celem zabiegu jest obkurczenie naczynek i spowodowanie ich zasklepienia, przez co znikają ze skóry szpecące czerwone czy fioletowe kreski.

Kłopotem dla sporej ilości pacjentów są tez blizny. Usuwanie blizn to zabieg odrobinę bardziej skomplikowany, ale także moczmy go wykonać z użyciem lasera. Dopiero przy większych zmianach wykonuje się go chirurgicznie. Jakiego rodzaju rozwiązanie będzie dla nas najlepsze – o tym w każdym wypadku decyduje specjalista po rozmowie i uważnym obejrzeniu zmiany. Dermatologia estetyczna to nie tylko zabiegi umożliwiające pozbycie się defektów. Możemy także na przykład skorygować wygląd powiek, wypełnić zmarszczki czy zdecydować się na powiększanie ust (pomocne wskazówki). Zabieg trwa chwilę, rezultat utrzymuje się stosunkowo długo – czasami nawet dłużej niż rok – to zależy od użytych wypełniaczy a także od naszego organizmu. Nie da się określić tego dokładnie.

Zabiegi medycyny kosmetycznej pozwalają nie tylko na poprawienie wyglądu. Zwykle dzięki niewielkiej zmianie nabieramy pewności siebie, nasza samoocena rośnie i o wiele lepiej się czujemy. Jeśli wybierzemy wysokiej klasy klinikę nic nam nie grozi.