Bądź modny!

Medycyna i poprawa urody

poprawa urody
Sporo ludzi marzy o ładnym i pełnym życia wyglądzie, jednak codzienność umie okazać się nieco frustrująca. Dla wielu ludzi ciężkim czasami jest okres dojrzewania – silne wahania hormonalne potrafią sprawić, że w dotychczas pięknej cerze pojawiają się wytryski, zaskórniki oraz znaczne zmiany ropne. Choć jest ogrom kosmetyków , jak również lekarstw, wybrane terapie – choć skuteczne – mogą wysoce negatywnie wpływać na stan zdrowia.

dermatologia
Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo to również wówczas spotykane jest duże złagodzenie, a czasami też zupełne wyeliminowanie objawów trądziku , jak również blizn – współczesna dermatologia estetyczna zna rozmaite techniki na poprawę wygody u ludzi z różnorodnymi defektami skóry. W dwudziestym pierwszym wieku peeling chemiczny to interesujące rozwiązanie dla ludzi cierpiących na częściowo zaleczony trądzik albo całkowicie wyleczony, ale zostawiający blizny. Jest szczególnie godny polecenia przy zaskórnikach , jak również kolejnych sytuacjach, gdy wymagające jest pobudzenie skóry do odnowy – dla przykładu umie o wiele złagodzić zmarszczki, piegi lub zrogowacenia. Wbrew pozorom peeling chemiczny jest w stanie składać się z znacznie naturalnych składników – przykładowo kwasów owocowych bądź witaminy A. Peeling chemiczny zalicza się do najefektywniejszych sposobów zwalczania defektów skóry – jego efektywność jest potwierdzona wieloma badaniami , jak również liczbą zadowolonych konsumentów.

Należy mimo to wiedzieć, że nawet najsilniej fachowy peeling jest w stanie zawieść, o ile nie zastosuje się zaleceń lekarza bądź kosmetologa – dla przykładu za każdym razem po kuracji powinno się chronić cerę przed światłem słońca. Dlatego też najkorzystniejszy czas na złuszczający peeling chemiczny to zima oraz jesień – jednak nawet wówczas należy stosować filtry. Wysoce istotne jest także prawidłowe i systematyczne nawilżanie skóry po złuszczaniu. Przeważnie by rezultat był satysfakcjonujący, trzeba zrobić kilka zabiegów, ale muszą zostać poprzedzone w czasie – o ich czasie trwania odstępów czasowych powinien zdecydować doświadczony dermatolog. Różne inne zabiegi opisane na

estetyka
Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Do zabiegu trzeba też się przygotować. W przeciągu tygodnia przed zabiegiem nie wolno stosować następnych zabiegów złuszczających, takich jak przykładowo dermabrazja, a także depilacji. Z pewnością powinno się także pamiętać, że mężczyźni nie powinni się golić krótko przed peelingiem ze względu na możliwości podrażnień. Wskazane z kolei jest użycie łagodniejszych kremów z kwasami AHA, ale w czasie do czternastu dni przed peelingiem. Należy nawet zobaczyć, czy jest się zbyt wrażliwym na dane składniki. Jeżeli zastosuje się powyższe wskazówki, peeling chemiczny potrafi przynieść piękne rezultaty – z tego powodu na pewno dobrze spróbować, by cieszyć się piękną i gładką cerą.

Źródło: http://www.dermamed.com.pl/