Bądź modny!

Wojskowe spodnie specjalnie dla Ciebie

moro
Styl wojskowy jest stylem prostym, banalnym do pokazania. Co roku wraca on do świata mody aczkolwiek w coraz to nowszych odsłonach. Charakteryzuje się on ziemistymi kolorami takimi jak zieleń w całej gamie, beże, brązy, szarość czy czerń, a także śmiałymi akcesoriami z ćwiekami.

Odzienia wojskowe takie jak spódniczki czy też spodnie wojskowe cechują się prostolinijnością i surowością jak oferowane na stronie: cqb.pl/spodnie-wojskowe-c-21_137.html. Również motywy wojskowe znajdują się na torebkach, kurtkach i innych dodatkach takich jak wojskowe guziki, skórzane pasy, szelki zakładane do spodni czy spódnic. Cieszą się one coraz większą sławą i są kojarzone z odwagą, indywidualnością czy też charyzmą.

Morowe Panny
Autor: Dariusz Malejonek,
Źródło: Dariusz Malejonek,

Gdy chodzi o polskie spodnie wojskowe to są one głównie jak nie zazwyczaj stosowane w wojsku polskim. Tworzone są one z bardzo grubego i odpornego na podarcia i przecierania materiału. W większości przypadków posiadają one pięć kieszeni, dwie boczne, dwie na udach zapinane na guzik oraz na prawym udzie jest podłużna kieszonka na nóż. Spodnie te raczej służą wyłącznie żołnierzom, ale na naszym rynku jest sporo rodzaju spodni typu wojskowego, które wszyscy mogą nosić. Jednym z nich są spodnie cargo.

Potocznie są to tak zwane spodnie bojówki. W całości są wykonane z bawełny, są lekkie i swobodne, dlatego też nie krępują ruchów. Zawierają sporo kieszeni i są zrobione na wzór spodni amerykańskich sił lądowych. Mogą je ubierać zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Dzięki dobremu a zarazem miękkiemu materiałowi sprawdzają się w różnych warunkach zarazem tych ciężkich jak i codziennych.

Następne popularne spodnie wojskowe to spodnie bdu. Wykonane są także całe z bawełny i są bardzo starannie wykonane. Ich zwykły rodzaj zawiera sześć kieszeni, które są wyjątkowo pojemne. Rozporek zapinany jest na guziki, a za pomocą taśm można je regulować w obwodzie, tak samo z resztą jak miało to miejsce w spodniach cargo. Posiadają umocnienia na wysokości kolan i na pośladkach w formie pomocniczych warstw tkaniny.