Bądź modny!

Ćwiczenia aerobowe

człowiek podczas biegania
Polecana przez rehabilitantów porcja ruchu wymagana by zachować zdrowie to od 30 do 60 min. ćwiczeń dziennie. Bieganie nie jest jedyną postacią aktywności sportowej zalecaną człowiekowi, który chciałby dożyć późnych lat w doskonałej formie.

Jogging
Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com
Można także uprawiać pływanie, gimnastykę, wspinaczkę lub kolarstwo. Specjaliści podpowiadają, aby w swej nasza aktywność fizyczna była jak najbardziej różnorodna. Mówią, iż najbardziej korzystne jest przeplatanie najróżniejszych dyscyplin, tak aby np. dwa dni w ciągu tygodnia biegać, dwa dni gimnastykować się w dowolny sposób a dni tygodnia pozostawić na regeneracje.

Jeżeli już postawimy na zróżnicowany trening, dobrze jest tę sytuację drobiazgowo obmyślić. Wspaniałym rozwiązaniem dla uprawiających bieganie jest jakiś inny trening aerobowy. Takowy trening w możliwie delikatnym stopniu obciąża organizm. Trzeba ćwiczyć tak, by płuca mogły nadążyć z dostarczaniem tlenu do gimnastykowanych mięśni. Ponieważ jogging także jest zaliczany do ćwiczeń aerobowych, najlepiej jest z tej grupy ćwiczeń zdecydować się na te, które w ciut większym stopniu trenują odmienne partie mięśni niż jogging. Mogą to być np. elementy aerobiku. Podobne te ćwiczenia nieco do tańca.

Co bardzo ważne i wygodne, ćwiczenia gimnastyczne podobnie jak bieganie, jest sportem niezbyt drogim. Do jego uprawiania starczy wygodny ubiór z bawełny i akuratne buty. Biegacz w jest już zazwyczaj wyposażony w takowy ekwipunek. Ubrać może przecież koszulki do biegania oraz buty dla biegaczy jako wygodne obuwie w trakcie gimnastyki przy muzyce.

Poprzez takie różnorodne aktywności nasz trening będzie wszechstronny, a dzięki temu będziemy zdrowsi oraz umięśnieni. Jeżeli ćwicząc zechcemy wyglądać równie świetnie jak zawsze, można włożyć dodatki takie jak chusty do biegania albo też najlepsze czapki dla biegaczy, dzięki czemu sportowiec może poczuć się bardziej trendy.