Bądź modny!

Wojsko na wybiegu

Czołg T-34
Moda na militaria od wielu lat nie słabnie. Dzieje się tak dlatego, że militarne ciuchy nie tylko są szykowne i oryginalne, a sprytnie łączone z ciuchami sportowymi powodują, że jest nam wygodnie i na luzie. Nie bacząc na nasze pokojowe usposobienie pobawmy się więc w wojnę, lub chociaż w rewolucję w naszej garderobie.

Czołg T-34

Kamuflaż multi cam wyrósł z kamuflażu wojskowego Scorpion Pattern, stosowanego z powodzeniem w armii amerykańskiej. Oficjele wybrali jednak inny rodzaj kamuflażu i tak multi camo trafił nawybiegi mody. Oszukujące wzrok połączenie plam barwnych powstałych z mieszaniny beżu, brązu i zieleni sprawdziło się na wybiegach i do dziś święci triumfy popularności. Firmy takie jak Tru-Spec, Rothco czy BlackHawk specjalizują się w wytwarzaniu tej odzieży, gdyż gwarantuje ona najwyższą jakość i idealnie nadaje się nie tylko na wyprawy, ale także na codzień.

Styl militarny w wojsku
Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Spodnie taktyczne stosowane przez specsłużby i elitarne oddziały wojskowe mają ogromne powodzenie także wśród cywili. Są zaimpregnowane teflonem, mają dużą liczbę wygodnych klapek i schowków, a specjalne taśmy umożliwiają dołączenie ładownic i kieszeni. Są idealne na survival, ale jednocześnie na tyle stylowe, że mają zapalonych zwolenników. Wyposażone w pasek pleciony z nylonowej taśmy stają się po prostu wyjątkowym ciuchem prezentującym moro styl.

Bojówki wojskowe to spodnie moro z charakterystycznym wzorem multi camo, choć ich odmian kolorystycznych jest mnóstwo. Ważniejsza niż strona wizualna jest jednak ich jakość, dzięki 50% bawełny i 50% nylonu są bardzo lekkie, a jednocześnie piekielnie odporne. Wyśmienicie sprawują się przy każdej pogodzie. Pewnie dlatego kupują je ludzie w różnym wieku i o różnych poglądach. Łączy ich jedno – uwielbienie dla komfortu i tęsknota za prawdziwą.