Bądź modny!

Moda może stwarzać problemy, lecz można sobie z nimi dać radę? Oto kilka praktycznych porad

moda
Moda może być źródłem frustracji i zadowolenia, może sprawiać szczęście, zadowolenie, ale i denerwować, powodować, że wszystkiego się odechciewa. Za tego typu stan na pewno odpowiadają różne mity, jakie mamy w głowie. Są to opinie oraz poglądy usłyszane oraz przekazywane dalej, przez co utrwalają się, więc jesteśmy przeświadczeni, iż są prawdziwe. To jednak błędne przekonanie.

moda
Autor: Adrian Scottow
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo wiele panien młodych jest w stanie wydać sporo pieniędzy na suknię ślubną, gdyż jest zdania, iż im droższa, tym lepszy będzie efekt końcowy. Może mieć to znaczenie pośród wyższych sfer, ale raczej dla ogromnej większości z nas, podstawą będzie fason, materiał, a także to jak się w takiej kreacji czujemy. To jest zdecydowanie bardziej istotne od tego, ile wydamy na konkretną suknię. Można te rady odnieść także do innych sytuacji, zupełnie innych fragmentów garderoby, jak szaliki Wrocław albo też walizki Częstochowa –

Następny mit odnosi się do tego, żeby budować swoją stylizację wokół pojedynczego, najważniejszego elementu. Wiadomo, że neutralne proste tło jest fajnym pomysłem, jak chcemy podkreślić odważniejszy element garderoby, przykładowo ogromną kolię czy balową spódnicę. Nie znaczy to jednak, że należy ograniczać się do jednej tego typu rzeczy. Jak jest kilka takich elementów to powinniśmy się postarać, by równomiernie je rozłożyć, żeby nie robić efektu przypadkowego zbiorowiska ubrań oraz akcesoriów. Inny mit mówi o tym, iż jak chcemy podkreślić kobiecą sylwetkę to powinno się przewiązać talię paskiem. Wiadomo, że podkreślenie przewężenia w talii pomaga, aby zrobić wrażenie bardziej “kobiecej” sylwetki, lecz wcale nie oznacza, że figura klepsydry to tylko jeden “kobiecy” i pożądany wzór.

Nie zapominajmy, aby podkreślić figurę za pomocą kontrastujących kolorów, krótkich kurtek, jak i dużych dekoltów. I jeszcze jeden mit, jaki mówi o tym, by inwestować w ponadczasowe klasyki, żeby prezentować się faktycznie modnie. Prawda jest natomiast taka, że możemy inwestować, w co chcemy. Pewnie, że w szafie powinna być mała czarna czy dobrze skrojona biała koszula. Jednak nie musimy płacić za te rzeczy majątku, taka prawda, że są to klasyki i nigdy nie wychodzą z mody, więc zawsze można je dostać. Odnosi się to zresztą do wielu innych rzeczy, jak dresy męskie Puma czy biustonosze do karmienia – w Ceneo.