Bądź modny!

Modne czapki na zimę, czyli jak w łatwy i niedrogi sposób wyodrębnić się z rzeszy ludzi

czapka
Czapki stają się obowiązkowym dodatkiem do naszych strojów, niezależnie od tego, ile mamy lat, gdzie pracujemy, gdzie mieszkamy i w czym gustujemy. Nosimy je przez cały rok. Te z daszkiem, wykonane z niegrubego materiału, są w sam raz na wakacyjne spiekoty, a te ortalionowe będą użyteczne w podczas jesiennych mżawek. Jednak zima jest porą roku, kiedy czapki zakładamy najczęściej. Modne czapki na zimę można zakupić w hipermarketach i na bazarach, a ich wybór jest prawdziwie duży. Najczęściej wybieramy te najprostsze fasony w monolitowych kolorach.

Popielatą, dzianinową czapkę nałoży tak podlotek, jak i menedżer biegnący w czasie śnieżycy przez drogę, która oddziela budynek firmy od stojącego na parkingu jeepa. Modne czapki na zimę to również te, które posiadają najróżniejszego rodzaju kompozycje i elementy ozdobne: daszki pompony, cekiny, wzorzyste kwiaty czy koraliki. A dla naszych urwisów super podarunkiem pod choinkę będzie czapka naśladująca głowę pantery lub – polecane – znaną i sympatyczną postać z zagranicznej lub polskiej bajki.

Narciarze ucieszą się ze sportowej wersji narciarki, a wyjeżdżający na ferie zimowe w Karkonosze będą zachwyceni czapką obszytą kożuchem lub po prostu typowo syberyjską, kudłatą, śnieżnobiałą czapą z pomponikami, które standardowo zawiązuje się pod podbródkiem.

Modne czapki na zimę stanowią tak ogromną kolekcję, że naprawdę niełatwo się zdecydować, a wybieranie tej najlepszej może trochę potrwać. Na takie czapki wcale nie trzeba wydawać majątku. Sprytna rzemieślniczka kupi młoteczek włóczki w sąsiedniej pasmanterii, a z konieczności nawet spruje stary, zniszczony pulower i wzorując się na zdjęciach z czasopisma, wydzierga na drutach własną, niepowtarzalną wersję.

Osoby, które uwielbiają styl retro, będą zauroczone czapkami używanymi jeszcze przez rodzicieli, a może nawet dziadków. Dla zakochanych w modzie sprzed wojny, zalecane są nakrycia głowy stylizowane na modę z lat 20 i 30 ubiegłego stulecia. Ażurowe kwiatki bądź ronda w kształcie męskiego melonika, to ich cechy wyróżniające. Takie wzory są specjalnością między innymi osób zawodowo zajmujących się produkcją ubrań, ale na tę małą, domową skalę.

Obecnie rzeczy zwane handmade bywają określeniem arcydzieł modelowanych ręcznie, najczęściej przez hobbystów lub członkinie wiejskich kół. Takie osoby wymyślają własne projekty, a spod ich ręki wychodzą nietuzinkowe i prawdziwie modne czapki na zimę. Tacy producenci nierzadko posiadają własne witryny internetowe, rozbudowane konta w portalach społecznościowych i w ten sposób pozyskują nowych klientów i kuszą ofertą tych aktualnych.