Bądź modny!

Na wakacje tylko samolotem

Samolot na niebie
Na urlop najlepiej udać się samolotem. Jest to absolutnie najszybszy, najbardziej komfortowy, niezwykle bezpieczny i najtańszy sposób transportu. Oczywiście, są przeciwnicy latania, tacy których nigdy nie da się przekonać żadnym sposobem do podróżowania w powietrzu.

Autor: Hyougushi

Mówią oni, że latanie jest niebezpieczne a samoloty awaryjne. Niestety we wszystkich mediach mówi się najgłośniej o katastrofach samolotów, a nikt nie krzyczy wszem i wobec o tym jak dużo jest kolizji samochodowych. Gdy porównamy wartości okazuje się, że to podróże samochodem są dużo bardziej ryzykowne.

Oczywiście są również o wiele droższe. Aktualne ceny benzyny nie pozwalają na dojechanie na urlop za mniej niż prawie tysiąc złotych, nawet jeżeli wyjeżdżamy tylko nad nasze morze. Tanie bilety lotnicze da się kupić już za sto – dwieście złotych, szczególnie jeśli chcemy polecieć do któregoś z europejskich miast. Naturalnie, im dalej lecimy, tym drożej, lecz są miejsca, do których samochodem nie da się dojechać w ogóle.

Podróżowanie samolotem jest także o wiele bardziej komfortowe, przede wszystkim dlatego, że trwa dużo krócej. Do najpopularniejszych kurortów w Turcji czy Egipcie lot trwa około dwie godziny. Samochodem można tam dojechać w dwa, trzy dni. Różnica jest wielka.

Oczywiście, każdy wybiera się na urlop w taki sposób w jaki chce i w jaki jest mu wygodnie. Jeżeli ktoś preferuje objazdówkę po świecie, to samochód będzie wspaniałym wyjściem. Jeśli jednak mamy wyznaczony punkt docelowy zdecydowanie warto rozważyć opcję udania się tam drogą powietrzną.