Bądź modny!

Wakacje poleć samolotem

Egipt i pustynia
Wszyscy kochamy wakacyjny urlop, zwłaszcza gdy roztacza się przed nami wizja wycieczki do innego kraju. Tylko w który zakątek świata się udać? Już wiele lat temu Polacy obdarzyli wielką miłością Grecję. Najczęściej odwiedzane regiony do wypoczynku w tym pięknym kraju to Kreta, Rodos i Zakynthos. Grecja to wspaniałe miejsce na urlop zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla singli. Grecja, słonecznie i pachnąco wita każdego i nie ma tu mowy o nudzie!

Grecja
Autor: Les Chatfield
Źródło: http://www.flickr.com
Palmę pierwszeństwa wśród wakacyjnych podróży stracił Egipt, który jest obecnie na drugim, najczęściej wybieranym miejscem wypoczynku. Miejsce naszych marzeń i snów, które przypomina baśniową krainę? Proste, Barcelona.

Jest to miejsce, w którym można się całkowicie zatracić spędzając niepowtarzalne godziny. Zabytki i niezwykła, oryginalna architektura oczaruje nas na długi czas. Hiszpania to także przepiękne, schludne, szerokie, piaszczyste plaże, ciągnące się kilometrami bulwary i co najważniejsze: ludzie. To dzięki nim przechadzając się ulicami tego gorącego kraju uśmiech nie schodzi nam z twarzy.

Przepiękne wybrzeża np. Costa Brava czy Costa del Sol to zapierające dech w piersiach widoki i gwarancja udanego wypoczynku.

bazarek w Egipcie
Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com

Kto choć raz miał okazję odwiedzić Wyspy Kanaryjskie, sam się przekonał, dlaczego Platon nazwał je Wyspami Szczęścia… Łagodny, wiosenno-letni klimat, niebiańskie plaże…

W samym środku wyspy wyrasta nam przed oczyma widoczna z każdego miejsca na wyspie atrakcja Teneryfy – wulkan Teide. Dzięki kolejce linowej, możemy wjechać na sam szczyt prawie najwyższego wzniesienia w Hiszpanii. Fantastyczną rozrywką dla turystów jest wizyta w pobliskim parku zoobotanicznym Loro Park. Zgromadzono tam pokaźną ilość zwierząt z kilku kontynentów, nawet tych najbardziej odległych: Antarktydy czy Australii. Dzieci będą zachwycone!

Dzisiaj pojęcie tanie latanie nie jest fikcją. Należy jedynie przeznaczyć trochę czasu na wyszukanie interesującej oferty wakacyjnej, a przekonamy się, że wakacje w obcym kraju nie muszą być wiele droższe od tych nad w Sopocie. Rezerwacja biletów przez internet, to norma. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce frazę np.: pll lot, tanie latanie, a szybciej niż sądzimy znajdziemy się na piaszczystej plaży Costa del Sol.