Bądź modny!

Najczęstsze problemy z goleniem wynikają z niewiedzy. Dowiedz się, jak możesz zatroszczyć się o swoją skórę.

akcesoria do golenia
Pierwszy zarost jest niesamowitym przeżyciem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec staje się mężczyzną. Ale niejednokrotnie dzieje się tak, iż po niedługim czasie okazuje się, że golenie, może przysparzać niemało problemów. Odkryj, jak im zaradzić.

Pierwsza sprawa – podrażnienia

mężczyzna podczas golenia
Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z powszechnych zmartwień każdego mężczyzny są podrażnienia skóry.
W dzisiejszych czasach, żeby ogolić zarost, mężczyźni najczęściej posługują się golarkami elektrycznymi albo maszynkami, które posiadają wymienne ostrza. Istnieją także maszynki jednorazowe, które świetnie sprawdzają się podczas wakacji. Każdy mężczyzna ma inny rodzaj zarostu. Jedni posiadają niewielki zarost, inni na odwrót, muszą golić się częściej, ze względu na silny zarost (sprawdź tu drharris). Wiadomo jest to, iż słaby zarost, można zgolić zwykłą maszynką. Kłopot pojawia się,kiedy mamy mocny zarost i nasz włos jest twardy. Wtedy trzeba posłużyć się lepszym sprzętem. Dodatkowo przed przystąpieniem do golenia twardego zarostu, powinniśmy dokładnie zmiękczyć włos. W tym celu, możemy użyć mydła, pianki albo kremu do golenia. Często kosmetyki, których używamy do golenia, powodują nieprzyjemne podrażnienia czy uczulenie. Powód? Twoja skóra może źle tolerować dany kosmetyk. Z tej przyczyny tak szalenie ważne jest testowanie różnych preparatów. Jeśli jednak, mimo używania różnych kosmetyków, wykazane dolegliwości nie miną, musisz obligatoryjnie udać się do dermatologa. Polecamy truefitt&hill


Zapalenie mieszków włosowych

Kolejnym problemem związanym z goleniem jest zapalenie mieszków włosowych. Wskazaną dolegliwość wywołują bakterie gram-ujemne tudzież gronowce. Zmiany chorobowe są najczęściej dostrzegane na policzkach i szyi. Powierzchniowe zmiany nie są niebezpieczne i najczęściej szybko ustępują. Konkretny problem pojawia się, kiedy mamy do czynienia z zapaleniem całego mieszka włosowego. Wtedy to na naszej twarzy występują krostki, które podchodzą ropą. W takiej sytuacji golenie jest znacznie utrudnione. Musisz wiedzieć, że krostki, które często są zanieczyszczane brudnymi palcami, mogą przekształcić się nawet w czyraki. Z tego względu nie możesz ich wyciskać. Trzeba je tylko przemywać płynem odkażającym. Dobre jest w tej sytuacji, przerwanie golenia, choćby na jakiś czas. Nasza skóra powinna wtedy odpocząć.

Czy zapalenie mieszków włosowych powoduje blizny? Nie powinieneś się martwić. Zapalenie mieszków włosowych nie powinno pozostawiać śladu w postaci blizn. Ale w chwili, gdy gojenie się przedłuża należy udać się lekarza. Całkiem prawdopodobne jest, iż przepisze nam antybiotyk. Dlaczego tak ważna jest wizyta lekarska? Z tego względu, że przewlekłe zapalenie mieszków włosowych jest już poważną chorobą, w trakcie której powstają duże, twarde plamy, które po skończonym leczeniu pozostawiają nieestetyczny ślad w postaci blizn na twarzy .

Golenie to duża sztuka. Pamiętaj, gdy nabierzesz w nim wprawy, każde spotkanie z golarką będzie proste i przyjemne.