Bądź modny!

Najważniejsze elementy zimowej odzieży- obuwie oraz kurtki zimowe

Damskie obuwie zimowe
Oczywiste jest, że kluczowe podczas zakupów zimowych ubrań jest odpowiedni dobór kurtki i butów. Producenci odzieży starają się, aby proponowane przez nich produkty nie pozostawały w tyle za modą. Oferta się zmienia, ale kurtki są zawsze aktualne, atrakcyjne dla nabywców, często o nie pytają. Oferta kurtek puchowych jest bardzo zróżnicowana.

sklep górki, buty turystyczne, góry

Wydaje się oczywistym, że takie kurtki niezastąpione są dla osób, którym często jest zimno lub przemieszczają się po mieście środkami komunikacji publicznej. Zakupią je również ci, którzy zimą chętnie jadą w góry. Oferta kurtek z puchu i butów na zimę jest bardzo zróżnicowana i na pewno zainteresuje każdego, kto chce wyglądać atrakcyjnie, a przy tym zmniejszyć ryzyko przeziębienia.

Zakup kurtki na zimę

Decydując się na zakup kurtki puchowej należy wziąć pod uwagę markę producenta. Kurtki puchowe może różnić wypełnienie, co przyczynia się do zróżnicowania cenowego asortymentu. Dawniej wszystkie kurtki puchowe zawierały, jako wypełnienie puch naturalny gęsi lub kaczy. Obecnie, w celu obniżenia cen kurtek stosuje się poliestry nazywane puchem syntetycznym. Poza wypełnieniem różnice dotyczą przede wszystkim fasonu, długości, sposobu zapięcia, rodzaju obszycia i oczywiście koloru. Najdroższe modele kurtek są produkowane specjalnie dla osób, dla których ważne jest połączenie funkcjonalności z modnym, atrakcyjnym wyglądem. Niektóre osoby preferują fasony z dużym kołnierzem i kapturem z obszyciem, które zapewniają ochronę przed chłodem podobnie skutecznie jak czapka i szalik. Właściwie zadbana, dobrze uszyta, posiadająca wysokiej jakości wypełnienie kurtka może służyć długie lata.

Wybór obuwia na zimę

Damskie obuwie zimowe
Autor: thebarrowboy
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo ważny jest dobór właściwego obuwia. Przed podjęciem decyzji o kupnie butów na zimę warto dokładnie przyjrzeć się danym od producenta. Na dołączonej informacji znajdą się te, które dotyczą pielęgnacji. Warto poświęcić chwilę i dowiedzieć się, jak najlepiej dbać o obuwie oraz jak je przechowywać, aby służyły długo i nie straciły swoich właściwości. Buty na zimę powinny spełniać szereg wymogów. Nie wystarczy, że mają odpowiedni rozmiar i modny fason. Kierowanie się tylko modą może nie przynieść oczekiwanych efektów. Dobrze dobrane buty można poznać po tym, że zapewniają komfort i wygodę. Sportowe czy eleganckie powinny zapewniać stopom ochronę przed zimnem oraz wilgocią. Dodatkowym atutem jest antypoślizgowa podeszwa, szczególnie przydatna na pokrytych lodem chodnikach.