Bądź modny!

Tag Archive: naszyjniki

naszyjniki

Sztuczne ozdoby

rękodzieło
Biżuteria noszona jest od bardzo dawnych czasów. Akcesoria takie zazwyczaj kojarzą się z paniami, lecz nie tylko kobiety ich używają. Biżuteria służy podkreśleniu urody, jest też dodatkiem do ubrania. U ludów pierwotnych charakter posiadanych ozdób bywa również znakiem pozycji w społeczności. Najcenniejsze są elementy biżuterii z drogocennych tworzyw takich jak złoto czy srebro.

Zasadnicza rola biżuterii czyli zdobienie swej właścicielki.

czerwone kolczyki
Biżuteria jest to delikatny przedmiot złotniczy i jubilerski służący do ozdabiania ciała i ubrania, przeważnie z metali, kamieni szlachetnych i ozdobnych. Biżuteria odznacza się przeważnie artystycznym wykonaniem i dzięki tej kategorii do biżuterii możemy zaliczyć ozdoby ludów pierwotnych. Formy artystyczne powstawały zgodnie z ogólnymi trendami mody.

Jaka biżuteria dla mężczyzny?

zegarek
Jeśli przygotowujemy się na istotne spotkanie pragniemy prezentować się gustownie oraz wytwornie, dlatego ubieramy najwspanialszy zestaw ubrań, właściwie się czeszemy i malujemy. Mimo wszystko warto powiedzieć tu o tym, że ważne są również dodatki, takie jak biżuteria, gdyż to ona skupia spojrzenie oraz często pomaga zatuszować mankamenty wyglądu, których nie pragniemy pokazywać pozostałym. Jak się okazuje, panie posiadają tu ogromne pole do dyspozycji.

Idealne kamienie westchnieniem wszystkich kobiet

piękny duży szmaragd
Mówi się, że najbliższymi towarzyszami kobiet są diamenty. I raczej coś w tym jest. Chyba nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, jakiej nie dałoby się obłaskawić znakomitą biżuterią z tym właśnie kamieniem. Od dawien dawna jest un postrzegany za cechę nieprawdopodobnego majątku. Wyroby jubilerskie z diamentami są synonimem dobrego smaku i szyku. Są to prawdziwie królewskie klejnoty i każda dama chciałaby posiadać je w swojej kolekcji.