Bądź modny!

Tag Archive: naszyjniki

naszyjniki

Sztuczne ozdoby

rękodzieło
Biżuteria stosowana jest od najdawniejszych czasów. Ozdoby tego typu najczęściej kojarzone są z kobietami, lecz nie tylko one ich używają. Biżuteria służy podkreśleniu urody, jest także uzupełnieniem odzieży. U ludów pierwotnych charakter posiadanych ozdób bywa również wyznacznikiem pozycji w społeczności. Najcenniejsze są elementy biżuterii z drogocennych kruszców jak na przykład złoto czy srebro.

Śliczne szmaragdy snem każdej dziewczyny

piękny duży szmaragd
Mówi się, że najlepszymi przyjaciółmi kobiet są diamenty. I chyba coś w tym jest. Jesteśmy przekonani że nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, której nie potrafilibyśmy obłaskawić wspaniałą biżuterią z tym konkretnym kamieniem. Od dawien dawna jest un postrzegany za symbol gigantycznego majątku. Wyroby jubilerskie z diamentem są synonimem dobrego smaku i szyku. Są to najprawdziwsze królewskie klejnoty i wszystkie damy chciałyby oglądać je we własnej kolekcji.

Idealne kamienie westchnieniem wszystkich kobiet

piękny duży szmaragd
Mówi się, że najbliższymi towarzyszami kobiet są diamenty. I chyba coś w tym jest. Wydaje nam się że nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, której nie potrafilibyśmy poderwać znakomitą biżuterią z tym właśnie świecidełkiem. Od starożytności jest un postrzegany za symbol gigantycznego dobrobytu. Wytwory jubilerskie z diamentami są synonimem elegancji i szyku. Są to najprawdziwsze królewskie klejnoty i każda dama chciałaby posiadać je w swojej szkatułce.

Zasadnicza rola biżuterii czyli zdobienie swej właścicielki.

czerwone kolczyki
Biżuteria jest to delikatny przedmiot złotniczy i jubilerski służący do ozdabiania ciała i ubrania, przeważnie z metali, kamieni szlachetnych i ozdobnych. Biżuteria odznacza się przeważnie artystycznym wykonaniem i dzięki tej kategorii do biżuterii możemy zaliczyć ozdoby ludów pierwotnych. Formy artystyczne powstawały zgodnie z ogólnymi trendami mody.