Bądź modny!

Uczenie się nieznanych języków innych kultur? Dlaczego nie!

nauka języków obcych
Nauka nowych języków to pewna inwestycja na przyszłość. No tak, wiadomo, że należy mówić po angielsku, bez tego ani rusz, lecz jaki język poza językiem angielskim warto znać? Możliwości jest wiele. Zasada jest taka, że najlepiej znać dwa języki: jeden, którym wszyscy się na świecie posługują, drugi zaś jakiś nieznany, może egzotyczny, który sprawi, że potencjalny pracodawca postawi nam duży plus, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co zniweluje naszą ewentualną konkurencję.

Słowniki języków obcych
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli zatem rozglądasz się za językiem, którego nie zna prawie nikt, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (nauka bengalskiego) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, znaczna, jednakże lepiej szukając można znaleźć to, czego się poszukuje. Dobrze znać solidne język angielski, ponieważ wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest dostępne tylko w języku angielskim. Tak jest też z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.

A może nieco łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to też ciężka kategoria wagowa. Nauka tego języka nie jest najłatwiejsza, jednakże szeroko dostępne słowniki czynią naukę języka arabskiego (lekcje armeńskiego) przystępniejszą. Choć to bardzo odległy kulturowo obszar i bardzo rzadki język to trzeba przyznać, że świat arabski odgrywa coraz bardziej odpowiedzialną rolę na arenie międzynarodowej, czego wyrazem jest także coraz większe zainteresowanie tym językiem.

Schodzimy piętro niżej, będąc dalej w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Mniemam, iż na ten język decyduje się bardzo mało osób, i w sumie nie dziwi to nikogo, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Nie odgrywa znaczącej roli w układzie polityczno-gospodarczym świata, jednakże nauka tak egzotycznych języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszym kraju za dużo tłumaczy z języka armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka języka armeńskiego to raczej na rozpoczęcie słowniki, no chyba, że spróbujemy nauki ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najłatwiej – język bułgarski. Podobny do rosyjskiego, ale niezbyt powszechny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj niezbyt odległy. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki napisane po polsku.