Bądź modny!

Po co się pozbywać dobrych przedmiotów

kurtka z zamkiem
Zazwyczaj dzieje się tak, że korzystamy z konkretnego plecaka, albo z konkretnej części ubrania tak długo dopóki nie popsuje się zamek. Wiemy że jeżeli odpadnie guzik, to przeważnie go bierzemy oraz bez najmniejszego trudu doszywamy, ale jeśli rozpoczyna się zacinać zamek, lub się on rozdwaja, to od razu uważamy, iż dana rzecz już nie nadaje się do użytku i że nie zostaje nam już nic innego, jak zwyczajnie ją usunąć oraz zakupić sobie coś innego.

czarna kurtka na zamek
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Pogotowie zamkowe chętnie nam pomożeJeżeli zepsuł nam się tylko sam zamek, ale cała reszta jest w świetnym stanie, to z pewnością błędem byłoby usunięcie konkretnego produktu. Dużo lepiej, mądrzej i logiczniej też pod względem pieniężnym robimy, kiedy wyszukamy pogotowie zamkowe. Starczy do niego zanieść konkretną rzecz, a oni już tam dobiorą odpowiedni zamek, wyprują ten, który się właśnie popsuł i wszyją nowy, tak że nikt postronny nawet się nie domyśli, że coś tu było naprawiane. Wspaniałe w tym wszystkim jest także to, iż tego typu pogotowia funkcjonują przez calutki dzień, a co się z tym wiąże, będziemy mogli się do nich zwrócić o każdej porze i prędko dostać naprawioną już rzecz.

Koszty są niewielkiePrzeważnie skorzystanie z ich pomocy łączy się z niewielkimi kosztami, a to przez to, że zamki same w sobie nie są jakoś bardzo drogie, a samodzielna usługa też nie należy do jakichś mocno kosztownych. Składając to wszystko okaże się, iż za taką na pewno zapłaciliśmy znacznie mniej, niż gdybyśmy chcieli kupić nowe spodnie, spódniczkę albo plecak. Na dodatek w takim pogotowiu są odpowiednie maszyny, które wszyją zamek nawet do najgrubszego materiału, z czym sami bez wątpienia byśmy sobie nie poradzili, jeśli chcielibyśmy tu wykorzystać igłę oraz nitkę. Po prostu nie mielibyśmy sił, żeby się przebić przez produkt, nie mówiąc, iż igła mogłaby nam się złamać oraz nas skaleczyć.

Ratujmy niezniszczone rzeczy
Tak się przyzwyczailiśmy, iż kiedy tylko pojawia się niewielkie starcie, lub jeżeli w świetnym produkcie zepsuje się zamek, to natychmiast ląduje w śmieciach, a my nabywamy nowe. A dużo lepszym pomysłem, tak dla naszego środowiska, jak oraz także dla naszego portfela, jest korzystanie z danej rzeczy tak długo, dopóki na pewno nie można będzie już jej w żaden sposób użytkować.