Bądź modny!

Niebawem nadejdzie lato, więc najwyższy czas zrobić remanent w szafce na buty i nabyć nowe pary japonek i innych bucików na upały

kapcie
W naszym mieszkaniu nierzadko gromadzimy szereg rzeczy, których właściwie już nie potrzebujemy. Wyżej wspomniana uwaga odnosi się również do par obuwia, które zalegają półki domowych szafek, a nawet poddasza czy pomieszczenia techniczne. Wiosna do dobra pora roku na dokładne porządki, które możemy rozpocząć to sortowania naszych mokasynów. Być może część z nich możemy już wyrzucić, a wtedy o dużo prościej będzie znaleźć odpowiednią na daną okazję parę butów.

sandały
Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Sandały, przykładowo sandały (https://skalnik.pl/lizard-b) bartek, są najbardziej ochoczo wkładanym obuwiem na lato. I nic w tym zaskakującego, bo w tego rodzaju butkach stopa się nie poci. Te buty możemy nabyć w wersji dla strojniś, dla mężczyzn i berbeciów. Na rynku są także dostępne modele typowo sportowe i te wyprodukowane na specjalne okazje. Połyskliwe sandały – sandały damskie skórzane clarks – na szpilce można włożyć nawet zimą, np. na bal noworoczny.

Takie same wymagania stawiane są najzwyklejszym klapkom. Zresztą nie w każdej sytuacji klapki muszą wyglądać typowo. Te bardziej eleganckie lub ekstrawaganckie pary są przedmiotem poszukiwań przeprowadzanych przez strojnisie. Wielbicielki najnowszych trendów, aby nie pozostawać w tyle, wertują żurnale z różnokolorowymi zdjęciami. A komu bardziej zależy na dobrym samopoczuciu niż na modnym wyglądzie, kupi klapki zdrowotne. Nawet jeżeli nie będą zakładane na codzienne spacery do jarzyniaka, to z pewnością można je nosić w mieszkalnym zaciszu.

sandały
Autor: Carrie A.
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei obuwie domowe powinno spełniać inne kryteria. Na wiosnę warto zainwestować banknoty w parę nowych pantofli. Po zimie niektóre z nich mogą nie wyglądać zbyt dobrze. Może nie wszyscy zwracają swoją uwagę na ten rodzaj obuwia i w jednej i tej samej parze chodzą po domu dopóty, dopóki jest to wykonalne. Tymczasem po powrocie z biura włożenie wygodnych trzewiczków powinno przynosić sporą ulgę, a ich wygląd nie powinien w żadnym wypadku narażać na szwank dobrego imienia gospodarza.

Osobną kwestią jest zapytanie, czy wypada ubierać gości w kapcie i jakie kapcie dziecięce kupić dla dzieci. . Jeśli odpowiemy twierdząco, to musimy poza tym kupić parę par pantofelków i to w różnych rozmiarach. Jak argumentują niektórzy, takie postępowanie bywa mało higieniczne i może wprowadzić zaproszonych w zakłopotanie zwłaszcza wtedy, gdy wśród proponowanych par nie znajdują dla siebie właściwego rozmiaru. Z kolei inni nie zapominają o wyrażeniu puścić kogoś w skarpetkach i woleliby, żeby goście nie mieli niechcianych skojarzeń. W takiej sytuacji znawcy przeszłości i języka polskiego na wypadek wszelki będą przechowywali w szafce dodatkowe pary kapci. Więcej informacji: sprawdź na stronie