Bądź modny!

Niesamowite wrażenia z wypraw do Azji

Krajobraz Chin
Azja to fantastyczny kontynent – chociaż niewątpliwie trzeba umieć odróżnić Kirgistan od choćby Chin, a Chiny od Japonii. Mówimy o bardzo dużym kontynencie, a więc to pewnie całkowicie oczywiste, że wszystkie próby zgeneralizowania Azji nie mają sensu.

Krajobraz Chin
Autor: Robert Montgomery
Źródło: http://www.flickr.com
Cieszy, iż wreszcie Polacy mogą zwiedzać azjatyckie kraje, kiedyś to było bardzo utrudnione. Co prawda i w tej chwili nie jest zbyt łatwo zwiedzać Azję, najbardziej znaczącą przeszkodą są ograniczenia finansowe, ale nieco bardziej rozwinięty pod niektórymi punktami miłośnik podróżowania, nawet jeżeli nie zarabia więcej, niż średnia krajowa, bez cienia wątpliwości może za relatywnie niewielkie pieniądze odkryć Chiny bądź Kazachstan.

Niezbyt zaawansowany turysta powinien w szczególności jechać do Tajlandii – doprawdy wycieczka Tajlandia sprawi, że niemalże każdy turysta będzie pragnął wrócić jak najszybciej do Azji. Niesamowite widoki, pyszne jedzonko na ulicy, no i wspaniali ludzie – i to wszystko powoduje, iż w każdym przypadku Tajlandia pozwala się zakochać, nigdy nie będziemy uważali po odwiedzaniu chociażby wyspy Phuket, że Tajlandia jest

eccotravel

przereklamowanym kierunkiem. Bangkok, a więc stolica Tajlandii jest fajnym miejscem, lecz bądź co bądź warto szybko jechać na południe – w szczególności Phuket to śliczna miejscówka. Może wycieczka do chin (http://www.eccotravel.eu/destynacja,Chiny.html) również jest ciekawa?

W sumie wizyta w Tajlandii sprawia, że tak jakby przyzwyczaimy się do Chińczyków – w końcu znaczna część tajskiego społeczeństwa ma chińskie korzenie. Trudno w niedługim tekście napisać, które atrakcje Państwa Środka są najmocniej godne uwagi, ale można w sumie powiedzieć, iż doskonałym pomysłem jest poznawanie mega ogromnego chińskiego sukcesu. Czyli chodzi o to, że wycieczka do Chin jest w stanie sprawić, iż zauważymy z jakich przyczyn jest to aż tak szybko rozwijający się kraj. Na koniec warto także wspomnieć, że Indie wycieczki pokazują, że nareszcie zobaczymy te legendarne kontrasty, a więc pomieszania ogromnego bogactwa z taką biedą, która niemalże zabiera nam radość z poznawania indyjskich stanów (poznaj nasze propozycje).