Bądź modny!

Nowe sprzątanie w garderobie|Sezonowa wymiana odzieży

images
Dużymi krokami zbliża się do nas jesień. Choć słońce we wrześniu potrafi jeszcze mocno przygrzać, to jednak są takie dni, gdy w powietrzu już czuje się jesienny chłód. Pomału wyciągamy z dna naszej szafy grubsze bluzy i przeciwdeszczowe okrycia. Jest to też idealna pora, by przygotować naszą szafę na zmianę aury. Przewiewne sukieneczki, czy balerinki powoli muszą ustępować miejsca rzeczom, które zagwarantują nam odpowiednią temperaturę i ochronią przed zbliżającą się chlapą.

Powinniśmy w takim razie wybrać się na duże zakupy i nabyć odpowiednią odzież. Zanim jednak rozpoczniemy rajd po sklepach, sprawdźmy, co tak naprawdę będzie nam konieczne. Przejrzyjmy ciuchy z ubiegłego roku (poznaj kozaki od Może się okazać, że wiele z nich jeszcze się nadaje do użytku. Warto właśnie teraz dać do czyszczenia nasze puchówki i kożuszki. Pamiętajmy również o przeglądzie obuwia na zimę. Może się okazać, że w naszych kozakach trzeba dokonać wymiany fleków. Jeśli zajmiemy się tym wszystkim teraz, brzydka pogoda nas nie zaskoczy.

buty ziomowe
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele popularnych marek, takich jak, posiada w sprzedaży jeszcze jesienno- zimową kolekcję z zeszłego sezonu. Warto zatem porozglądać się po sklepach dokładnie. Możliwe, że nabędziemy kurtkę lub wełniany sweter w bardzo atrakcyjnej cenie. Już wkrótce pojawią się kolekcje na ten rok, które będą o wiele droższe. Jest to w takim razie naprawdę najlepsza okazja, by odnaleźć dla siebie coś odpowiedniego w dobrej cenie.

Musimy wiedzieć, że kupując buty zimowe dla mężczyzn, musimy zwracać wyjątkową uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Warto zapłacić trochę więcej, ale za porządne obuwie, które zapewni nam w zimie odpowiednią ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi, jak deszcz czy mróz. Podeszwa też posiada ogromne znaczenie (zobacz tutaj). Powinna być wystarczająco gruba, tak by jeszcze bardziej chronić nasze stopy przed mrozem. Pamiętajmy, że najwięcej energii cieplnej ucieka z przez głowę i stopy, dlatego w wyjątkowy sposób powinniśmy w okresie zimowym zadbać o te właśnie partie ciała. Buty powinny również być trochę luźniejsze, abyśmy mogli bez problemu poruszać palcami.