Bądź modny!

Nowoczesna laserowa sposób terapii wad wzroku

gabinet okulistyczny
Obecna medycyna okulistyczna w w większej liczbie przypadków opiera się na pracy lasera. Jest to nie tylko najefektywniejsza metoda, ale także najszybsza, dlatego, że idealnie skierowany laser likwiduje zniszczone komórki, które całkowicie znikają. Zabieg jest docelowy i nie sprawia uszkodzeń pobliskich komórek. Laser zapewnia kurację zaćmy, leczenie siatkówki oka, ale również i jaskrę w wstępnym stopniu. Inną mocną stroną operacji przy użyciu lasera jest to, że do znieczulenia używane są krople zapuszczane do chorego oka.

leczenie siatkówki oka
Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
W okulistyce stosuje się kilka typów lasera, które są dopasowane do choroby i tak leczenie siatkówki oka (zobacz salon optyczny gdynia) dzieje się przy pomocy innego lasera niż w przypadku np. jaskry. Różnica dotyczy długości fal dla przykładu laser argonowy służy do kuracji siatkówki przy cukrzycy i schorzeniach naczyniowych, w przednim odcinku gałki ocznej stosowany jest laser jagowy, a przy chorobach rogówki laser rodzaju femtosekundowego. Przy wadach narządu wzroku coraz częściej stosowana jest operacja laserowa oczu cena jest zależna od typu schorzenia. Wady oka poprawiane przy zastosowaniu lasera – www.novagroup.pl/produkt/laser-co2-finexel – to przykładowo krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.

Dzięki laserowi prawdopodobne jest zakończenie zaniku wzroku spowodowanego zmianami zachodzącymi na siatkówce. choroby w siatkówce pojawiają się w szczególności z powodu zaawansowanego etapu cukrzycy. Choroba na początku powoduje, że niszczone są drobne naczynka siatkówki, a to skutkuje pojawianiem się miejsc niewystarczająco dokrwionych. niewłaściwe dokrwienie powoduje częste krwawienie, a w najcięższych chorobach nawet odwarstwienie siatkówki. Bardzo istotne jest to, by w porę zauważyć zachodzące w oku zmiany, dlatego, że dla przykładu niedotlenienie siatkówki może skutkować nawet wylewem do ciała szklistego.

Wszelkie poważniejsze zmiany w gałce ocznej są wskazaniem do terapii laserem. Jeśli w oku zachodzą mniejsze zmiany to wtedy specjalista może nakazać fotokoagulację ogniskową, której najważniejszym celem jest likwidacja zniszczonych części układu naczyniowego. Jest także fotokoagulacja rozsiana stosowana przy zmianach zaawansowanych. Operacja laserowa oczu cena, leczenie siatkówki oka, korekta wad wzroku są to zabiegi, które powinny być ustalane z lekarzem, który umie działać laserem- .