Bądź modny!

Nowoczesna bielizna termoaktywna

w podróży
Bielizna termoaktywna początkowo używana była w zgodzie ze swoim przeznaczeniem więc jako profesjonalna odzież sportowa lub też dla wojska. Z biegiem lat jej funkcje poszerzyły się w znacznym stopniu. Głównie dlatego, że jest ona nadzwyczajnie wygodna w noszeniu również codziennym.

Jej parametry dają wygodę a jest to bardzo istotne jeżeli chodzi o takie ubrania ubraniach jak na przykład bokserki termoaktywne – bielizna która ze swej natury musi być wygodna.

Odzież sportowa termoaktywna, narty
Autor: Gatta
Źródło: Gatta
W chwili wyboru bokserek termoaktywnych czy kalesonów termoaktywnych szczególnie trzeba uważać na wykonania (poza tym jak silnie możemy się spocić). Materiały te bywają troszeczkę kudłate co przy niewłaściwym sposobie łączenia może powodować otarcia albo otarcia. Dlatego dobrze jest unikać bokserek termoaktywnych oraz kalesonów termoaktywnych, które mają jakieś grubsze niedokładne szwy (zwłaszcza w okolicach wrażliwych).

Najlepszego rodzaju bielizna to ta która została wyprodukowana w sposób „bezszwowy”. Część z modeli powleczona została cieniutką warstewką preparatu antybakteryjnego co u osób ze skłonnością do uczuleń może je wywołać. Dlatego dobrze jest sprawdzić jakie substancje były stosowane.

Koncepcja stroju ”aktywnego” (tu więcej informacji: bokserki termoaktywne) ma tylko wtedy sens gdy człowiek który chciałby się tak ubierać stosuje sposób „cebuli”. Materiały z których są stworzone te ciuchy były pod tym kątem („cebuli”) właśnie zaprojektowane. Sama bielizna nie jest wystarczająca. Kolejna warstwa to bluza termoaktywna. Jak każdy dobrze by była dopasowana do skóry w przeciwnym wypadku nie będzie spełniać swej roli. Oczywiście bluzy termoaktywne kupić można w bardzo wielu krojach.

I w zimie i latem przyda się bez dwóch zdań czapka termoaktywna. Oczywistym jest, że to poprzez głowę ucieka ok. 40% energii cieplnej. Ważne jest również by nakrycie głowy chroniło przed przegrzaniem. Obecnie nie jest to już problem, idealnie w tym celu służą czapki termoaktywne (czapki termoaktywne dobre przy sportach zimowych).