Bądź modny!

O kominach

kominy
Niezbędnymi częściami garderoby ubieranymi nie tylko zimą są z pewnością dodatki tj. szale, szaliki, chusty, apaszki, bandany czy kominy.

bandana
Źródło: Stanteks
Bandany były ongiś wkładane przez francuskich dokerów. Rozpowszechnił je Wiktor Hugo autor „Nędzników” (dla tych którzy to w zabieganiu zapomnieli autora jednej z najpopularniejszych opowieści francuskiego Naturalizmu). Jednym z głównych bohaterów tejże książki był paryski zadymiarz Gawrosz. Stąd – pewnie przez liczne ekranizacje (od 1909 do 2012 aż 32) stały się te nakrycia głowy tak bardzo powszechnie używane.

Bandany ubierają dzisiaj nawet nieduże dzieci. Matki oraz opiekunki ubierają swoich Jasiów i Mareczków w dżinsy, bluzy, a pod szyją zawiązują chłopcom tradycyjną czarną bandanę lub nowoczesne barwne chustki bardzo często w dość jaskrawych jak na męską modę kolorach. Niedawno modne stały się też kominy dla mężczyzn. Zasadniczo bez znaczenia jest w jakim wieku jest dziecko – może jeszcze nie mieć roku – a podobnie jak jego starszy brat ubiera się go w bandanę. Do wyboru matki, nianie mają wielką ilość wzorów. Mogą zakupić nie tylko bandany kolorowe ale również z obrazkami często przedstawiającymi postacie z popularnych bajek np. „Pingwiny z Madagaskaru” czy też z „Kubusia Puchatka”.

szal
Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Nie tyko mali chłopcy wkładają bandany ale także i ich troszeczkę grzeczniejsze siostry, które wzorują się na swych modnych mamusiach. Porównaj bandany. W tym dziale dziecięcej mody można znaleźć pełne odwzorowanie „dorosłych” trendów, zatem są to również desenie czerpane z dawnych ubrań ludowych.

Oczywiście również dorośli zakładają ten rodzaj garderoby, zazwyczaj na wiosnę. Wśród dorosłych tak samo jak wśród maluchów wiek czy płeć są bez znaczenia. Mężczyźnie najbardziej do twarzy w bandanie w zestawieniu z kurtką ze skóry, dopasowanych dżinsach no i oczywiście motoru (najlepszy byłby Harley-Davidson konieczne w barwach ciemnozielonych).

Możemy także ujrzeć bandanę w stylizacji męskiej nieco mniej rockowej. Mężczyzna preferujący rozrywki spokojniejsze niż przejażdżki na niebezpiecznym pojeździe, na świąteczny spacer z bliskimi może sobie ubrać odpowiednią chustę do swego ulubionego sportowego garnituru i na pewno będzie świetnie wyglądał gdy wraz z równie elegancką rodziną w czasie spaceru zaglądnie do zacisznej, niedużej kawiarni na mocne aromatyczne espresso po obiedzie.