Bądź modny!

Obuwie sąwizytówką wszystkich mężczyzn. A co o Tobie mówią Twoje buty?

Nike Mercurial Vapor
Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są dzisiaj zdecydowanie większej presji atrakcyjności wizualnej. Oczekuje się od nich troski o ciało i odpowiedniego ubioru. Jednym z podstawowych elementów męskiego stroju są zdecydowanie odpowiednio dopasowane buty.

buty sportowe
Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Muszą być one przystosowane przede wszystkim do okazji, na którą się je wkłada. Przykładowo, adidasy Nike sprawdzą się w czasie spaceru, tradycyjnych spotkań towarzyskich bądź uprawiania sportu, jednak nie należy ich zakładać do eleganckiej restauracji, w której obowiązuje odpowiedni strój bądź do biura, jeśli firma wymaga stosownego dress codu.

Niemniej, buty męskie są dzisiaj oferowane w bardzo zróżnicowanym asortymencie, dlatego niezależnie od okazji, na pewno będzie się w stanie odnaleźć coś najbardziej stosownego nawet dla małych chłopców (np. buty Primigi). Zastanawiasz się co wybrać? Może odpowiednie primigi?

Przede wszystkim, warto pamiętać, że buty męskie muszą być zawsze czyste. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pantofli, jakie zakłada się do eleganckich ubrań. Ich precyzyjne wypastowanie to rzecz jasna konieczność. W ten sposób staną się one doskonałym uzupełnieniem całego stroju. Buty sportowe też muszą być regularnie czyszczone. Na szczęście dostępny jest szereg produktów, jakie upraszczają zachowanie czystości w tym przypadku. Sporo butów można bez kłopotu wyprać w pralce, niemniej zanim wykona się taki krok, najpierw trzeba sprawdzić metkę obuwia, na jakiej przeważnie znajdują się odpowiednie wskazówki odnoszące się do czyszczenia.

pary butów nike
Autor: Guian Bolisay
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyzna powinien dbać o swoje buty i posiadać w szafie chociaż jedną parę butów bardziej klasycznych, które przydają się w czasie uroczystych okazji. Dość znaczące jest także stosowne przechowywanie butów, gdyż dzięki temu nie będą one traciły swojego kształtu. Z racji tego, że tradycyjne rozwiązania są ciągle popularne, a w przypadku mężczyzn moda nie zmienia się tak szybko, należy inwestować w obuwie świetnej jakości, nawet jeśli jego cena będzie dość wysoka. Tak markowe buty męskie to inwestycja.

Takie buty bowiem są w stanie posłużyć przez naprawdę wiele lat, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku ich wysoka cena okazuje się relatywnie niska. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup butów wyprodukowanych na specjalne zamówienie u doświadczonych rzemieślników. Jest to niezwykle kosztowna opcja, jednak z drugiej strony bardzo opłacalna.