Bądź modny!

Odkryj najlepszą wypożyczalnie samochodów na terenie Polski

auta
Najsłynniejszymi, pod względem turystów, regionami Polski są, na pewno tereny Mazowsza czy Małopolski. Popularnością cieszy się również cały teren Dolnego Śląska. Lecz mało osób uważa za interesujący obszar Podkarpacia. Podkarpacie, położone w południowo-wschodniej części Polski, z wspaniałymi Bieszczadami, dużymi rzekami, jak San, Wisłok czy Wisłoka, to bardzo malowniczy rejon. Nie brak na nim miejsc, które pod względem atrakcyjności turystycznej, niczym nie ustępują największym polskim zagłębiom turystycznym.

Wypożyczalnia samochodów Pro Rent

Bez wątpienia jednym z najbardziej znanych miejsc, które powinno się zobaczyć, jest Twierdza Przemyśl- monumentalny zespół fortyfikacji warownych. Na początku XX wieku była trzecią co do wielkości twierdzą w Europie- znaczniejsze były jedynie w Antwerpii i Verdun. Twierdza ta, co stało się tylko raz w historii wojen, była oblężona trzykrotnie. Fortyfikacja zyskiwała na znaczeniu do czasów zakończenia I Wojny Światowej. Po zakończeniu konfliktu systematycznie traciła swoje znaczenie i popadała w ruinę. Obecnie to jeden z najcenniejszych zabytków południowo-wschodniej części naszego kraju.

W Trzcinicy, obok Jasła, mieści się muzeum, które znajduje się w jednej z najbardziej starych i najbardziej znaczących w kraju osad z epoki brązu, mającą ponad 4000 lat. Mieści się tam także wielkie grodzisko z początków średniowiecza. Karpacka Troja, bo tak nazywa się to muzeum, zajmuje powierzchnię ok 8 ha, na swoim terenie ma ok 150 m wałów obronnych, 2 bramy wjazdowe oraz 18 zrekonstruowanych chat.
Także warte zobaczenia są kościoły- kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem- gotycki, drewniany budynek sakralny z XV wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podobnie w Haczowie wybudowany jest zabytkowy, drewniany kościół. Powstał w XIV wieku i jest największym, a zarazem najcenniejszym drewnianym kościołem w całej Europie. Także został wpisany na listę UNESCO.

auto
Autor: Conny Sandland
Źródło: http://www.flickr.com

Jest naprawdę dużo obiektów, które musimy zwiedzić w Podkarpackim. Jak to wszystko odwiedzić, jeśli jest się turystą? Najwygodniej najzwyczajniej wynająć samochód. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie, zarówno ta na lotnisku, jak i te w mieście, bez problemu dostosuje auto do naszych wymagań, odpowiednio wielki by zmieścić całą naszą rodzinę. Nie będzie nas to kosztować dużo, jeśli przyjedziemy na weekend- wiele z wypożyczalni ma niższe ceny, jeśli auto bierzemy właśnie na cały koniec tygodnia. Dobre auto można wypożyczyć tutaj.