Bądź modny!

Odzież pasująca na chłodny okres.

wełniany szalik
Czy gdy przychodzą chłodne dni, ciągle możemy prezentować się gustownie i nie ziębnąć przy okazji? Ma się rozumieć,wystarczy dobrać właściwy materiał na ubrania. Ciepłą porą łatwo jest fajnie i elegancko się odziać.

Spódnice i bluzki z bawełny, jedwabiu albo satyny fajnie się nosi i zazwyczaj szykownie się w nich prezentuje. Niemniej jednak w naszym kraju nieszczególnie długo korzystamy z ciepłych
wełna z owcy
Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

miesięcy. Wraz z nadejściem jesiennego zimna zaczynamy szukać odzieży, w których będzie nam dostatecznie ciepło. Szczęściem na rynku mamy do wyboru bardzo obfitą propozycję różnorodnych tkanin, pośród jakich właściwie każdy da radę znaleźć coś dla siebie.
Powinno się szukać (drukowanie tkanin), jakie obok tego, że są ciepłe, będą dobrze układać się na sylwetce i zagwarantują nam wygodę noszenia na co dzień.
Świetnym przykładem tego typu materiału jest dzianina wełniana, sprawdź: . Jest gęsta, lejąca, odporna na zagniecenia, elastyczna, miła w dotyku. Istotne jest, iż jest do tego ciepła. Dzianina wełniana występuje w zróżnicowanych odcieniach i deseniach. Nadaje się najbardziej na kostiumy i sukienki czy spódnice. W czasie jej zakupu warto brać pod uwagę wyrażoną w procentach zawartość wełny, na rynku jest bowiem oferowana dzianina wełniana z rozmaitą domieszką wiskozy, akrylu i innych materiałów. Rzecz jasna producent ma obowiązek udostępniać takie informacje na metce.

Nawet miłośników ubrań z naturalnych tkanin może odstraszać czysta wełna. Dlatego warto wspomnieć tutaj o świetnym materiale na cieplutkie ubrania, jakim jest wełna parzona. Poddana specjalnej przeróbce zyskuje nowe cechy

.

Są one istotne dla komfortu noszenia, bowiem wełna parzona jest materiałem cieplejszym, a do tego przewiewnym, bardziej odpornym na brud, co jest szczególnie ważne w przypadku ubrań, które nie jest prosto czyścić. Co ciekawe wełna parzona nie wywołuje tylu reakcji alergicznych, co wełna tradycyjna. Obydwa wymienione wyżej materiały można łatwo kupić w sklepach stacjonarnych i w necie. Może was zadziwić obfitość odcieni i deseni, jakie są oferowane.

Mamy nadzieję, że jeżeli ktoś z was jest amatorem pięknych ubrań, to na jesień wybierze właśnie te z opisanych materiałów.