Bądź modny!

Biżuteria srebrna

images
Człowiek od zawsze uwielbiał ozdabiać swoje ciało biżuterią. Pierwsze ślady takich przedmiotów pojawiły się aż dwadzieścia dwa tysiące lat temu. Oczywiście wówczas były to bardzo prymitywne rzeczy, które najczęściej zrobione były z materiałów takich jak drewno lub muszle. Na przestrzeni tysięcy lat techniki wyrobów tego typu ornamentów rozwijały się. Zmieniały się także surowce, z których robiono biżuterię. Dopiero około trzy i pół tysiąca lat przed naszą erą zaczęto do tego używać materiałów znanych nam dzisiaj jako szlachetne, czyli srebra i złota.

Biżuteria nie była tylko związana z upiększeniem ciała. Od zawsze wiązano z nią świat magii, mitów i wierzeń. W zamierzchłych czasach podobnie jak dzisiaj przypisywano rozmaitym amuletom nadprzyrodzoną moc i wierzono, że noszenie jakiejś biżuterii przyczyni się do sukcesu w bitwie lub szczęściu w miłości, uchroni przed chorobą i odegna złe duchy. Biżuteria złota i srebrna wyrabiana w czasach starożytnego Rzymu i starożytnej Grecji to w głównej mierze niezwykle szczegółowo dopracowane oraz bardzo estetyczne bransolety, które często były robione na kształt jadowitych węży, różnego typu naszyjniki i szpile do włosów oraz do spinania szat i inne. Przedmioty te wykonywane były nie tylko ze złota i srebra ale również z brązu.

Na przestrzeni wieków techniki wyrabiania ozdób z materiałów takich jak srebro czy złoto rozwijały się podobnie jak rozwijały się motywy wzornictwa. Za okres największego rozwoju złotnictwa uważa się w Europie wiek szesnasty i siedemnasty. Często złote i srebrne wyroby były wzbogacane o kamienie szlachetne takie jak szafiry, perły czy też diamenty.

W czasach obecnych mamy bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju biżuterii. Można przejrzeć asortyment sklepów internetowych oraz hurtowni złota i srebra praktycznie nie wychodząc z domu. Wystarczy zajrzeć na strony takie jak hurtownia biżuterii złotej, czy też hurtownia srebra, żeby obejrzeć cały niezwykle bogaty asortyment tych sklepów (Wystarczy poszukać – więcej informacji do poczytania tu). Możemy wybierać między wszelkimi wzorami, zarówno nowoczesnymi jak nawiązującymi do sztuki oraz stylistyki klasycznej. Poza tym są specjalnego przeznaczenia kolekcje o charakterze bardziej wyszukanym i ekskluzywnym. Każda hurtownia złota (hurtownie jubilerskie) lub wyrobów srebrnych troszczy się o to, aby ich produkty i wzory były niepowtarzalne i wyjątkowe.