Bądź modny!

Tag Archive: ozdoby

ozdoby

Sztuczne ozdoby

rękodzieło
Biżuteria stosowana jest od najdawniejszych czasów. Ozdoby tego typu najczęściej kojarzone są z kobietami, lecz nie tylko one ich używają. Biżuteria służy podkreśleniu urody, jest także uzupełnieniem odzieży. U ludów pierwotnych charakter posiadanych ozdób bywa również wyznacznikiem pozycji w społeczności. Najcenniejsze są elementy biżuterii z drogocennych kruszców jak na przykład złoto czy srebro.

Biżuteria sutasz

Komplet biżuterii Kate&Kate
Od jakiegoś czasu na topie jest biżuteria produkowana ręcznie. Jest jej mnóstwo rodzajów, że zdecydowanie mamy w czym wybierać. Niezależnie od tego czy uwielbiamy ozdoby w klimacie orientalnym, hippisowskim albo może bardzo eleganckie akcesoria, z pewnością wyszukamy coś w sam raz dla nas. W szczególności zainteresowanie ostatnimi czasy wzbudzają ozdoby, do których wykonania wykorzystuje się sutasz.

Srebrna bransoletka, biżuteria sklep internetowy

srebrna-bransoletka-obrazek
Każda z kobiet lubi biżuterię, w mniejszym lub większym stopniu. Niektóre z pań stawiają na ozdoby ze złota, a inne z pań wolą ozdoby ze srebra. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj biżuterii nam się podoba. Dla niektórych okażą się to grube, złote ozdobne naszyjniki, bransoletki, a dla kogoś innego delikatna, srebrna bransoletka, a dla pozostałych kobiet wisiorek z innego tworzywa. Dlatego najważniejsze przy wybieraniu biżuterii jest to, co nam się podoba.

Wyroby z kamieni półszlachetnych

kamienie szlachetne
Kamienie szlachetne i półszlachetne są znane i lubiane w obrębie całego świata od wieków. Z początku ich wartość upatrywano wyłącznie w kwestiach estetycznych, czyli krystalicznym kształcie i blasku. Wymienione aspekty także miały wpływ na to, że z kamieni szlachetnych zaczęto tworzyć elementy dekoracyjne. Minerały te jednak to nie tylko uroda i blask, ale też sporo praktycznych właściwości.

W jaki sposób uzyskać niepowtarzalną biżuterię – poradnik dla amatorów biżuterii ręcznie robionej

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej
Mnóstwo ludzi lubi olśniewającą i niezwykle zrobioną biżuterię – specjalnie gdy jest handmade. Elegancki wirewrapping, plecione naszyjniki, ozdoby ze skóry lub odlewane, a może prawdziwe cuda z modeliny? Możliwości jest nieprzeciętnie dużo i dlatego też zdecydowanie dobrze jest z nich skorzystać, gdy można otrzymać ładną i niepowtarzalną biżuterię. Robienie biżuterii jest w dwudziestym pierwszym wieku znacznie popularne ze względu na istnienie ogromnej ilości sposobów wykonywania , a także modę na coś unikalnego. Interesującym fenomenem jest nawet rosnąca powszechność biżuterii ręcznie robionej dla mężczyzn – chociażby stałych bywalców konwentów fantasy, rekonstruktorów historii, aktorów oraz cosplayerów.