Bądź modny!

Wciągające gry wideo menedżerskie dla każdego

szkolenie dla kadry menedżerskiej
Dysponowaniem sieciowymi zasobami zajmują się przez wiele godzin dziennie setki ludzi na świecie. Zwolennicy piłkarskich odmian z pewnością mają tu na uwadze klasykę rozgrywki, czyli Football Managera. Poza słynnym FM, w internecie wyszukamy jednak o wiele więcej przykładów sportowych gier menedżerskich, nie tylko piłkarskich.

Praktykujący granie online dniami mają nie lada wybór. Miłośnicy speedwaya dysponują możliwością inicjowania własnej ekipy żużlowej, rozwijania umiejętności żużlowców i zaplecza sportowego. O całości przekonamy się sięgając po grę pod logiem Speedway Manager SCM. Takie same zasady stosowane są przy zarządzaniu Formułą 1 (F1MMO), graczem tenisowym (Online Tennis), czy skoczkiem narciarskim (Ski Jumps.pl). W największej ilości wersji występują mimo to menegery piłkarskie. Gry menedżerskie mają to do siebie, że w równie dużym stopniu koncentrują się na osiągnięciach sportowych (mecze, pojedynki), jak i zarządzaniu uzyskanym kapitałem – w grach tych operujemy punktami. Jako wirtualni zarządcy klubów żużlowych, siatkarskich itp. odpowiadamy za doprowadzenie danego klubu i sportowca na szczyt wyimaginowanej kariery. W naszej gestii leży też zbudowanie dla drużyny dogodnej bazy treningowej, regularne płacenie pensji, czy dbanie o wskaźnik zdrowia i przemęczenia sportowca (tak, również w sieciowym świecie nasi „wirtualni” sportowcy potrafią się męczyć).
Praca zespołowa
Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com

Chwilowy urlop czy odpoczynek dla piłkarzy czy zawodnika solo (np. tenisisty) da im możliwość odzyskania płynności i redukcji przemęczenia – tak jak w prawdziwym świecie.

Gry (takie jak tutaj), to również możliwość realizowania i testowania się jako bukmacher. Tutaj zweryfikujemy swoje szanse na karciane i ruletkowe szczęście (oczywiście za wirtualne pieniądze). Rzeczywiście tego rodzaju gry mogą się okazać typowaniem na zwykłym forum i przypominać zabawę internautów, którzy typują spotkania ligowe i przewidują miejsca jakie zajmą poszczególnie skoczkowie, tenisiści itp.
Takie zarządzanie nic nie kosztuje, daje za to wiele frajdy z rywalizacji z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Sukces w wirtualnym zarządzaniu może stać się impulsem do pójścia do zakładu bukmacherskiego i dalszej zabawy – już za prawdziwe pieniądze.