Bądź modny!

Białystok dla podróżnych. Co zwiedzać? Gdzie dobrze zjeść?

Białystok nocą
Czy Białystok jest miastem, które wśród krajowych podróżnych jest modne? Zdecydowanie nie! Jednakże w zasadzie stolica Podlasia to naprawdę ciekawe miasto, może na terenie Białegostoku nie ma aż tylu fajnych miejsc co w chociażby Krakowie, lecz myślenie, że Białystok jest całkowicie do niczego jest niemądre.

park w Białymstoku
Autor: Tony Bowden
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadoma sprawa: są bardziej urokliwe miasta, lecz atrakcje białystok są śliczne, a przynajmniej sprawiające, iż wizytę w Białymstoku pewnie będziemy sympatycznie wspominali. Ostatnimi czasy na topie są żarty odnośnie Białegostoku, głównie mówiące o tym, że to dziwne miasto, wielce zatrzymane w rozwoju. Spokojnie: to wyłącznie stereotypowe kawały, trudno poszukiwać w nich za wiele sensu. Prawda jest taka, iż Białystok ostatnimi czasy nieźle się rozwija, również ekonomicznie, chociaż nadal trudno porównywać pod względem gospodarki, rynku zawodowego, do Krakowa czy stolicy. Ale za to Białystok jest o wiele spokojniejszy, sprawiający, że nareszcie można odsapnąć. Chociaż wiadoma sprawa, iż Białystok to niemałe miasto, jedno z największych w Polsce, a więc czymś jasnym jest to, że szukający błogiego spokoju muszą rozejrzeć się za poważniejszymi perypetiami. Dobrze, lecz co takiego jest najlepszego w Białymstoku?

Sama architektura miasta jest ciekawa, bo samych zabytków, a przynajmniej tych, które mocno pozytywnie się wyróżniają za dużo raczej nie ma. Jednakże wycieczki szkolne białystok (link na majatek-howieny.pl), choć nie chodzi tylko o wycieczki z dziećmi, i tak mają wiele do zobaczenia. Zwłaszcza Pałac Branickich to ciekawe miejsce. Śliczny pałacyk, który skrywa wiele niespodzianek. Trzeba również docenić miejskie kościoły – katolickie, ale także te prawosławne…

Miejmy na uwadze, że wśród największych miast w Polsce, wyłącznie o Białymstoku można rzec, iż jest miastem wielokulturowym. Przed wybuchem wojny mniejszości były dużo bardziej liczne, lecz ciągle szczególnie prawosławie jest w stolicy podlaskiego naprawdę ważne. A więc: odwiedźmy jak najszybciej Białystok, ponieważ naprawdę warto przekonać się, że wbrew wszelkim stereotypom Białystok nie jest miejscem, w którym przez większą część roku chodzą niedźwiedzie.