Bądź modny!

Lot bez strachu

images
Po katastrofie z dziesiątego kwietnia 2010 roku mieszkańcy Polski mogą myśleć sobie, że lot samolotem jest czymś groźnym. Patrząc na statystyki, jest całkowicie na opak. Lot jest dużo mniej ryzykowny niż np. jazda samochodem. Katastrofy lotnicze, w których giną Polacy, zdarzają się nieczęsto, a każdego roku na szosach ponoszą śmierć rzesze zmotoryzowanych.

Autor: cliff1066
Lęk przed lataniem jest generalnie rzeczą przyrodzoną, wszakże człowiek nie został zbudowany, by szybować w przestworzach. Pionierski lot odbyto ledwo sto dziesięć lat temu! Przez wcześniejsze stulecia człowiek spoglądał z zazdrością na ptaki i śnił o skrzydłach. Wyraźnie można to dostrzec w przypowieści o Ikarze.

Lot może prowokować lęk również dlatego, że katastrofy samolotów zazwyczaj oznaczają śmierć wszystkich pasażerów. Znamy jednakże instrukcje od profesjonalnych naukowców, które dają solidną szansę przetrwania w czasie niektórych katastrof.

samolot
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Trzeba napisać to wprost – nie trzeba się bać latania. Samolot jest obecnie najlepszym medium transportu, dzięki któremu można szybko dostać się nawet w najodleglejsze zakątki globu. Znaczną wadą są ceny biletów na lot, ale można nierzadko natrafić na tanie loty w przecenach. O ile masz sporo szczęście, może trafić na ofertę za pieniądze bardziej przystępne od tych, które trzeba wyłożyć na podróż pociągiem.

Aby nie wydrenować sobie całkowicie kieszeni bukując bilety, trzeba regularnie zaglądać na witryny WWW agencji lotniczych, które oferują tanie loty. Idealne gratki zazwyczaj trwają chwilę, zatem warto logować się na portale WWW nawet parę razy na dzień. Polacy słyną z tego, że umieją znajdować korzystne promocje, więc konkurencja jest wielka.

Warto zawsze nie zapominać, by studiować dogłębnie zasady promocji. Dużo przedsiębiorstw samolotowych, które mają w ofercie tanie loty, mami kupujących różnymi kruczkami. Czasem może wyjść na jaw, że promocja wcale nie jest tak korzystna, na jaką miała wyglądać.