Bądź modny!

Nasza narodowa zaradność jest doceniana w świecie. Szkoda, że nasi politycy są tak krótkowzroczni i nie dostrzegają, jak duży potencjał tkwi w naszych przedsiębiorstwach

Czerwona torebka
Polski przedsiębiorca to prawdziwy specjalista od radzenia sobie w trudnych warunkach. Ma do zapłacenia multum podatków, jest narażony na ciągłe kontrole, niezbyt korzystne przepisy i pozostałe ograniczenia, a pomimo to daje radę.

Kobieta z różową torebką
Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

Ktoś powie, że dobrze kombinuje, co faktycznie będzie wielkim nadużyciem, gdyż bardziej pasuje tu określenie – iż jest obrotny. Jak to bowiem jest, że w państwie, gdzie prowadzenie firmy >> pokaż szczegóły jest dosyć trudne tak wielu Polaków ma swoje firmy, a sektor usług wręcz napędza gospodarkę?

Nawet w pewnym dzienniku z Francji jakiś dziennikarz się nad tym zastanawiał, lecz nie znalazł odpowiedzi. Nie tylko, że wielu ludzi emigruje, że przeżyliśmy dwie wojny światowe, a wcześniejsze zdarzenia (na przykład zabory i nieudane powstania) były dopełnieniem trudnej historii, iż w sumie do początku lat 90-tych nie było u nas wolnego handlu, że… W tym miejscu więcej: przebojowe listonoszki.

Kobieta z parasolem
Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

Można by długo wymieniać, ale tego typu fakt nie zostawia żadnych wątpliwości. To najprawdopodobniej nasza genetyczna umiejętność radzenia sobie z trudnymi problemami, iż choć nie jest różowo, to jakoś dajemy radę. Nasi przodkowe również mieli niełatwo, więc taką zdolność do przetrwania dostaliśmy chyba w spadku. Ktoś może stwierdzić, że przecież nie jest u nas tak wcale negatywnie, że w takiej Hiszpanii czy Grecji jest o wiele trudniej, z tym że, to są zupełnie inne kraje i wydaje się, że jest tam także odmienne podejście do wielu kwestii, także w kwestii prowadzenia własnej firmy. U nas zaś małe i średnie przedsiębiorstwa to każda branża, od hurtowni torebek, w jakiej jesteśmy w stanie zakupić przykładowo torebki ze skóry naturalnej, po pozostałe odzieżowe firmy. Sprawdź to: .

To przedsiębiorstwa obecne na każdym froncie, prawne, finansowe czy podatkowe. To firmy, jakie odpowiadają na sytuację na rynku, przykładowo firmy, które powstały, by pozyskiwać pieniądze z funduszy europejskich. To wreszcie drobne przedsiębiorstwa, lokalne firmy czy jednoosobowe działalności gospodarcze. Na każdym froncie możemy odnaleźć naszych przedsiębiorczych rodaków. Co więcej, Ci, którzy wyjeżdżają za granicę też dają sobie radę, świadczą o tym przedsiębiorstwa otwierane w Niemczech i Anglii.