Bądź modny!

Nostalgiczne wspomnienia czasów PRL

Koszulki z limitowanej serii Baby-G
Aura dzisiaj pod psem, więc kusi człowieka do snucia wspomnień, najlepiej przy filiżance dobrej herbaty. Do tychże wspomnień skłoniła mnie scenka podczas ubierania się dziecka. Jak każdego ranka chłopiec powiedział: „mamo co mam na siebie włożyć, wczoraj już chodziłem w tej koszulce”.

Koszulki
Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
Matka z delikatnym rozdrażnieniem podchodzi do szafy malucha, otwiera ją jednym ruchem wtem oczom wszystkich i zadającego pytanie dziecka pokazują się 2 półki zawierające koszulki dla chłopców.

W tym momencie 40 latek tylko nieznacznie uśmiechnął się, prawie tak samo melancholijnie jak Mona Liza. Być może, że i ona zastanawiała się nad kwestią jakże szybko zmienia się nasz świat. Uśmiechałem się w ten sposób dlatego, że przed moimi oczyma stanął obrazek sprzed lat, kiedy to zakupienie czegokolwiek było niemalże cudem. Nawet w przypadku gdy cokolwiek w sklepie się pojawiało, wówczas generalnie nie wolno było narzekać.

Mam w pamięci dotychczas uczucie nie do powtórzenia w dzisiejszych czasach – radość z tego, iż coś udało się kupić, choć dosyć często zdarzało się, iż zamierzając kupić wybraną rzecz na przykład koszulkę dziewczęcą, wracało się ze sklepu z koszulką chłopięcą w dodatku o dwa numery większą, jednak zazwyczaj znajdował się kupiec albo chętny do zamiany. W takim przypadku transakcja się odbywała bez zbędnych formalności. Obecnie zwyczajnie idziemy do marketu trzy kroczki od naszego domu i kupujmy co potrzeba.

W tej chwili mogę popijać setkę odmian kawy, od najzwyklejszej arabiki aż po tak ekskluzywne kawy jak „Kopi Luwak” z uśmiechem błogostanu spowodowanym tym, iż utrapienia kolejkowe są już przeszłością i obecnie nasze dziecko może cieszyć się tym, że jego rodzice bez problemu mogą zakupić uniwersalne koszulki czy wszechstronne bluzki uniwersalne, a rodzice nie są zmuszeni objeżdżać całego kraju w poszukiwaniu butów czy innych niezbędnych rzeczy. Tak więc poranek (polecamy merkur solingen) miałem ciut nostalgiczny.