Bądź modny!

Dobre rady dla eleganckiego pana

biznesmeni po pracy
Jakiś czas temu trendy zrobiło się noszenie kaloszy. Nie do końca wiemy czym to było spowodowane. Deszcze tamtego roku – mimo że niemałe – nie były na tyle ulewne aby ten trend na kalosze wyjaśnić.

Autor: stracd
Oczywiście „na pierwszy ogień” poszły panie. Zaroiło się w porannych programach TV od znanych mniej lub bardziej pań, które to – kiedy tylko nadarzyła się możliwość – prezentowały na nogach estetyczne, kolorowe kalosze. No i zaczęło się lawinowo! Ludzie stracili głowy! W kąt trafiały już niemodne jednokolorowe kalosze męskie jak i damskie. Zastąpiły je gustowne, kolorowe, gumiaczki dla pań i panów.

Zdarzało się, że taki dobór kaloszków do eleganckiego ubioru sprawiał co najmniej dziwne wrażenie. Pewnego razu miałem sposobność w dość chmurzasty, ale jednak nie deszczowy ranek oglądać mężczyznę, który właśnie wysiadał z przepięknej limuzyny w niezwykle szykownym ubiorze. Jego wizerunek zepsuły bez wątpienia kaczo-żółte męskie gumowce w geometryczne wzory.

Dużo lepszą propozycją dla dżentelmena z limuzyny byłyby mokasyny męskie lub – jeśliby chciał wspomniany pan na herbatę pójść w troszkę mniej odświętnym stroju – niezłym rozwiązaniem są po prostu miejskie buty męskie (polecamy dovo brzytwa). Buty te to niezwykle wygodna krzyżówka obuwia sportowego z obuwiem wizytowym. Można je zakładać do dżinsów jak i spodni bardziej eleganckich.

Wszyscy wiemy, że eleganckiego mężczyznę poznaje się po tym, w jakim stanie są jego buty. Podobna zasada obowiązuje mężczyznę również w mieszkaniu, choć oczywiście w troszkę mniejszym stopniu. Mężczyzna jeżeli już wkłada kapcie męskie (bo nie wszyscy to czynią) także musi je odpowiednio wybrać. Najlepiej aby były w stonowanych kolorach no i oczywiście komfortowe, albowiem niełatwo jest oddawać się przyjemności zabawy z dziećmi albo czytać ulubioną gazetę w niewygodnych kapciach męskich.