Bądź modny!

Wyjdź na powietrze

Psy
Dla ludzi wykonujących pracę przy biurku zalecany jest aktywny wypoczynek. Oczywiście sport powinien być normą, bo to najprostszy sposób na utrzymanie zdrowia i wysokiej formy. Większości osób jednak niełatwo jest zmusić się do codziennych ćwiczeń. W dobrej sytuacji są właściciele psów. Posiadanie czworonoga zobowiązuje do wychodzenia na dwór minimum kilka razy dziennie, na przynajmniej kilkanaście minut. To już jakiś początek. Każda minuta wysiłku na świeżym powietrzu przyczynia się do polepszenia naszej formy.

Pies
Źródło: http://pixabay.com
Wstań wcześniej!

Tak właściwie idealnym rozwiązaniem jest codzienna poranna gimnastyka. Te parę minut wysiłku fizycznego pozwala doskonale rozpocząć dzień. Może to być marszobiegi. Zaledwie pół godziny niespiesznego truchtu daje ogromny ładunek energii. Bardzo dobrze działa też pływanie. Zwłaszcza latem, gdy temperatury są wysokie i świeci słońce, poranna wyprawa na basen może poprawić nastrój.

Pies – trener

Naturalnie jeżeli posiadamy psa, należy zrobić z tego użytek. Skoro i tak wychodzimy z domu na spacer, to zróbmy z tego użytek. Warto zainteresować się na przykład frisbee dla psa. To dyscyplina sportu która polega na rzucaniu dyskiem, który w locie ma złapać nasz czworonożny przyjaciel. Nie dość, że jest to wspaniała zabawa, to można też startować w zawodach, brać udział w różnorodnych konkurencjach. Oczywiście jest mnóstwo odmian dogfrisbee. W niektórych konkurencjach trzeba oddawać dalekie rzuty, w innych sekwencję kilku.

Zabawa z psem
Źródło: http://pixabay.com

Ten sport także wymaga treningu, dojścia do swojej doskonałej techniki rzutów, wyszkolenia psa. Jest to jednak dająca mnóstwo radości rozrywka i oczywiście nie trzeba natychmiast chcieć brać udziału w zawodach. To świetny sposób na zabawę z psem, która tym samym zastąpi nam standardowe ćwiczenia fizyczne.

Wyjdź z domu

Ruch to zdrowie! To nie wytarty frazes, to oczywista prawda. Warto uprawiać sport, odpoczywać aktywnie, pamiętać o gimnastyce, aby przez wiele lat zachować doskonałą formę. A jeżeli nie uda się nam znaleźć motywacji w sobie – zawsze możemy wziąć ze schroniska psa, który może być świetnym motywatorem do aktywności fizycznej. Energiczny zwierzak sprawi, że poranna gimnastyka stanie się normą – kilkanaście minut spaceru z psem, niezależnie od pogody, zapewni nam energiczny start co dnia.