Bądź modny!

Praca w modelingu

Pokaz mody damskiej
Posiadasz odpowiednią sylwetkę? Znasz swoją wartość, wierzysz w siebie i swój sukces?
Jeżeli tak, masz predyspozycje by zostać modelką. Lecz musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż rzeczywistość świata mody to nie tylko luksus, podróże i sympatyczne kontakty z ludźmi. To głównie systematyczna praca która wiąże się z wieloma wyrzeczeniami.

Pokaz mody damskiej
Autor: CHRISTOPHER MACSURAK
Źródło: http://www.flickr.com

Wymaga poświęcenia maksimum uwagi oraz konsekwencji w działaniu, niesamowitej dyscypliny wewnętrznej, odporności na przeciwności losu i stres, oraz pewnego entuzjazmu i uśmiechu, który nierzadko jest lekiem na wszystko i czasem otwiera wiele drzwi.
Jeżeli jednak nadal jesteś pewna, że jak nikt inny masz predyspozycje do tego zawodu, powinnaś działać! Pukać do rozmaitych drzwi, agencji modelek czy reklamowych, przygotować profesjonalne portfolio (fotografia modelek). A portfolio to sprawa kluczowa w tym zawodzie ponieważ zwiększa szanse w branży modelingowej, jednocześnie gwarantując zainteresowanie profesjonalistów.
Dziewczynom rozpoczynającym pracę z aparatem być może przydadzą się dobre rady na temat tego jak przygotować się do sesji .

modelka
Autor: Pola Chrobot
Źródło: diva

Najważniejsze by dziewczyna pojawiła się na planie wyspana i wypoczęta. Cera musi być zadbana i przede wszystkim nieumalowana. Peeling mile widziany. Pamiętajmy jednak, że nie każda z nas po wykonaniu tego zabiegu od razu zachwyca urodą – nawet po tym wykonanym dzień wcześniej. Z tej przyczyny dobrze jest zrobić małą próbę. Istotną kwestią jest również nawilżanie. Gdy dziewczyna nie dba o skórę, nie nawilża jej odpowiednio, makijaż i oświetlenie uwydatnia rozmaite przesuszenia, nieestetyczne skórki i ogólnie słabą kondycję cery. Pamiętajmy również o ustach, nie mogą być suche i spierzchnięte!
Włosy z całą pewnością nie „wczorajsze”, bez pianek, lakierów, i zabiegów typu prostowanie. Idealnie, kiedy modelka przyjdzie na sesję ubrana w rzeczy, które nie pozostawiają po sobie śladów na skórze. Dziewczyna, która umówiona na zdjęcia z bielizną w roli głównej pojawia się w opiętych rurkach czy skarpetkach ze ściągaczem nie będzie profesjonalnie postrzegana przez fotografa. Śladów szwów i ramiączek od biustonosza nie zamaskuje się podkładami, a skórze potrzeba więcej niż godzinę na powrót do swego kształtu.
Wykorzystaj swą szansę, być może to właśnie na Ciebie czeka świat mody! Być może zainteresuje Ciebie także sesja zdjęciowa prezent jako początek ciekawej przygody.