Bądź modny!

Niepowtarzalna biżuteria dla każdej z nas

Biżuteria Diva - bransolety
Za oknami gorące lato, chodzimy w zwiewnych, delikatnych sukienkach i japonkach. Wakacyjny klimat wszędzie dokoła. Idealnym dodatkiem do letnich stylizacji będzie biżuteria ręcznie robiona.

Mamy gorące lato, chodzimy w cienkich, delikatnych sukienkach i japonkach. Letni klimat wszędzie dookoła. Idealnym dodatkiem do lekkich stylizacji może być biżuteria artystyczna ręcznie robiona.

Zazwyczaj ma bardziej zabawny charakter, jest bardziej kolorowa i przede wszystkim – każdy element jest niepowtarzalny. To głównie odróżnia takie ozdoby od tych, które możemy kupić w markowych popularnych butikach z biżuterią. Wielu paniom ręcznie robiona biżuteria kojarzy się głównie z byle jakim sznurkiem zawiązanym wkoło jakiegoś kamyczka. Błąd! Trzeba tylko rozejrzeć się w sklepach oferujących takie błyskotki, stacjonarnych lub internetowych, żeby przekonać się, że ręcznie robiona biżuteria jest niezwykle ładna.

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej
Autor: K.Łebska
Źródło: K.Łebska

Wyrabiana z bardzo różnych materiałów –srebra, złota, różnego rodzaju metali, kamieni szlachetnych, półszlachetnych ale też przykładowo akrylowych – które są równie piękne, lecz jednak tańsze – eko-miszmasz.pl. Zwróćmy na to uwagę, bo biżuteria tego typu nie należy do tanich. Zrobienie jednego naszyjnika, albo pary kolczyków, to wiele godzin niezwykle precyzyjnej pracy. Najpierw projekt, rozplanowanie kolorystyki, rozmiaru, kształtu, dalej dobór materiałów i wreszcie sama praca nad wykonaniem takiego cacka.

Jeśli chcemy nabyć dla przykładu kolczyki ręcznie robione zwracajmy uwagę na detale. Ważne jest by były dobrze wykończone, dość lekkie i najlepiej miały srebrne bigle – zwykły metal może uczulać, a na pewno nie kupujemy kolczyków po to, by leżały w pudełku. Zwracajmy także uwagę na miejsca połączenia fragmentów, zapytajmy sprzedawcę czy w razie jakiegoś problemu oferuje też naprawę. Dobrze jest dowiedzieć się czy reperacja jest w cenie. W razie kiedy wypadnie kamień czy oczko z pierścionka nie będzie kłopotów z szybkim doprowadzeniem naszej biżuterii do porządku.

biżuteria
Autor: diva
Źródło: diva

Biżuteria artystyczna jest bardzo ładna i co bardzo istotne – jedyna w swoim rodzaju – Eko Misz Masz. Artyści tworzący tego rodzaju ozdoby zazwyczaj robią je w jednym tylko egzemplarzu. Nawet kolczyki w parze mogą nieznacznie się od siebie różnić, co jedynie dodaje im specyficznego uroku. Gdy zdecydujemy się na nabycie ręcznie robionej biżuterii i dobierzemy ją uważnie – będzie solidnie i z dbałością o szczegóły zrobiona – z pewnością będziemy cieszyć się nią przez długie lata.