Bądź modny!

Różne problemy z paznokciami

soczewka
Mówi się, iż paznokcie są ozdobą piękna, toteż dla wielu pań ich pielęgnacja jest bardzo ważna, natomiast regularne odwiedziny u kosmetyczki – nadrzędnym rytuałem.

soczewka
Autor: Fiona Henderson
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy jednak kłopotów z paznokciami nie można uniknąć, w związku z czym warto działać szybko i nie ignorować kłopotu. To ważny aspekt, który decyduje o wspaniałym wyglądzie dłoni oraz nóg.

Jednym z ambarasów dotyczących dłoni jest rozdwajanie paznokci, które będą najczęściej horrorem pań. Bardzo często jednak powodem tego jest zła pielęgnacja, bądź też niedobór odpowiedniej ilości witamin, takich jak A, E oraz H. Trzeba pamiętać także, iż za ładne paznokcie odpowiedzialne są witaminy D oraz K, które przyjmować się powinno po posiłku, ponieważ rozpuszczają się one w kwasach. Świetnie także paznokcie potrafią chronić kremy do dłoni, które nie pozwalają, by szkliwo paznokci uległo uszkodzeniu. By uniknąć rozdwojenia, można też zastosować terapię drożdżową, bądź oliwkową kąpiel, która – według opinii kobiet stosujących – jest bardzo skuteczna. Następnym kłopotem może być także grzybica. Warto zadać sobie pytanie: jak pozbyć się grzybicy paznokci w szybki i prosty sposób? Nie jest to proste zadanie, ale z odpowiednim nastawieniem – można ją wyeliminować. Wystarczy niekiedy zastosować właściwe leki przepisane przez lekarza, a nawet sięgnąć po specjalistyczny żel ze składnikiem przeciwgrzybicznym.

Pielęgnacja paznokci jest bardzo ważna – z reguły ma ona miejsce w domu, jednak wiele kobiet, a także i panów decyduje się na odwiedziny u kosmetyczki, która pomoże w odpowiedniej pielęgnacji oraz sprawi, iż paznokcie będą piękne, a przy okazji zachwycą każdego.